Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kicsit félek a PRK szemműtéttő...

Kicsit félek a PRK szemműtéttől, milyen mellékhatásai lehetnek? És évek múlva vissza fog romlani -1 vagy -2 dioptriára a szemem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 21:44
 1/10 anonim válasza:
Szia. Ez engem is érdekelne. :) Én is tervezem tavasszal, nekem nem túl erősek a szemeim, de én is hallottam hogy valakiknél visszaromlott a szemük, főleg azoknál, akiknek magas dioptriájú a szemük.
2012. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem főleg a mellékhatások érdekelnének :( Ha esetleg visszaromlik kicsit, az nem olyan nagy baj
2012. febr. 8. 00:27
 3/10 anonim válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a rövidlátóknál a szaruhártya fénytörési mutatóját csökkenteni kell úgy hogy a szaruhártya közepét ellaposítják. A távollátóknál meg éppen ellenkőzleg ott növelni kell a fénytörési mutatót. A műtét után egy kontaklecsét kell viselni és amikor ezt eltávolítják akkor előfordulhatnak kissebb tünetek mint például a fényérzékenység, könnyezés, idegentest érzés, de ez nem tart sokkáig. Szövődménye nincsen a műtétnek és minimális a fertőzés veszélye is. 18 év alatt viszont könnyen visszaromolhat a szem ezért 18 alatt nem igazán szokták javasolni kivéve ha kettőslátása van a betegnek.
2012. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem múlt hét kedden műtötték a szemeim. -2.5, illetve -2,75ösek voltak. Félni egyáltalán nem kell, nem érzel semmit műtét alatt és 15 perc alatt megvan, de úgy, hogy attól számítva ahogy szólítanak a váróból és ahogy visszaülsz a váróba.

Visszaromlásról pedig tájékoztatnak a műtét előtt, hogy várható-e. Ha nem, akkor is visszaromolhat esetleg mert a regeneráló sejtek a szemcseppek ellenére néha visszarendezhetik a dioptriát, viszont ebben az esetben ingyen megismétlik és második műtét után ez már nem fordulhat elő.

2012. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A később fellépő mellékhatásokról mit mondtak?
2012. febr. 27. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mellékhatásként mondták, hogy az első 3-4 napban maradjak otthon, és hogy az első 1.5 nap nagyjából panaszmentes lesz, utána következő 1 nap lesz kissé kellemetlen, ami be is jött, csütörtökön teljesen elsötétitett szobában tudtam csak megmaradni. Nem mondom, hogy kellemes de ennyit abszolút ki lehet bírni az eredmény érdekében. Pénteken aztán levették a védőkontaktlencsét és onnantól mondták, hogy folyamatosan fog javulni a látásom. Távolra már most szinte tökéletes, közelre kissé még homályos néha, monitoron még nem tudok mindent rendesen olvasni, meg hamarabb is elfárad, de egyébként minden rendben (kopp-kopp :) ), dehát ez 6 nap után még teljesen normális.
2012. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Éjjeli farkasvakság és ehhez hasonló mellkékhatás nem lesz?
2012. febr. 27. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legalábbis nekem nincs és nem is mondták, hogy előfordulna.
2012. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen mellékhatást sem mondtak? Nagyon félek ezektől :(
2012. febr. 28. 21:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, eleve alaposan kivizsgálnak előtte, tehát ha megállapítják, hogy alkalmas vagy rá, akkor még ha elő is fordul utána valamiféle mellékhatás, akkor az is csak valami olyan lehet ami nem befolyásolja a teljes gyógyulást.

Hidd el egy magánklinika nem engedheti meg magának azt, hogy neked írásba adja egy kivizsgálás után, hogy műthető vagy és megigérnek neked egy várható eredményt, amit aztán nem tudnak betartani, ezért is vállalják az ingyenes 2. műtét szükség esetén. Ezért is inkább ha úgy látják nem vagy alkalmas akkor nem fogják megcsinálni, vagy legfeljebb ha vállalod saját felelősségre.

2012. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!