Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baja lehet a szememnek, ha...

Baja lehet a szememnek, ha gyengébb lencsét hordok, mint amilyet kéne?

Figyelt kérdés
Nagyon jó színes kontaktlencséket találtam, az a baj, hogy a dioptriámmal nem igazán találtam abból a fajtából amit szeretnék, mert feles dioptrialéptekkel vagy mikkel lehet kapni. :) Nos a kérdésem: Romolhat a szemem, ha negyed dioptriával (vagy féllel) gyengébb lencsét hordok, mint amilyen kéne? Lehet hülye kérdés, de nagyon szeretném, ha normális válaszokat kapnék, indoklással, ha esetleg nem, és tanáccsal, ha igen. :) Köszönöm előre mindenkitől!:))

2012. ápr. 7. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én 3 évig hordtam kontaktlencsét, végig ugyanazt a dioptriát, mindkét szemre egyforma erőset. Mellette volt szemüvegem, amit csak itthon hordtam, éreztem hogy kicsit tompább mint a lencse, de itthonra elég volt.

Lézeres szemműtétem előtt bemérték a pontos dioptriát ahol kiderült, hogy az egyik szemem negyed dioptriával erősebb is volt mint a kontaktlencséim, a szemüvegem pedig mindkét szememnél háromnegyeddel volt gyengébb, így hordtam évekig de nem romlott tőle a szemem, vagy lehet az egyik szememnek a negyedes romlása ennek volt betudható, de az évek alatt.

Szóval nem teljesen ugyanaz a helyzet, de nekem pl ez nem okozott problémát.

2012. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!