Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse segítség!...

Kontaktlencse segítség! Hamarosan fogom hordani, de nem tudom milyet válasszak: napi vagy havi (éjjel-nappali)?

Figyelt kérdés

A napi az azért lenne jó (gondolom), mert vége a napnak, kidobod, nem kell folyadékban tisztítanod meg ilyesmi...


A havi viszont (éjjel-nappali), ha jól tudom több napig is bent maradhatna. Azt milyen időközként kell tisztítani?


Mit javasoltok?



2012. ápr. 15. 21:29
 1/4 anonim válasza:
havit ajánlok, nekem az van, viszont éjszakéra ne hagyd bent, annyit kell hogy a szemed pihenjen és levegőzzön
2012. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, semmilyen lencse nem lehet bent éjszaka. A havi lencsét este ki kell venni, megtisztítani és berakni folyadékba. Ez lencsénként kerek 10 másodperc egyébként.

Minden nap kell tisztítani.

Nem tudom, mennyi pénzed van, de a napi lencse nagyságrendekkel többe kerül, mint a havi.

2012. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te tudod rosszul,mert van olyan ami éjszaka is bent lehet.


[link]

2012. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Higiéniai szempontból a napit ajánlják az orvosok, mivel azt este kiveszed és eldobod, azonban ez elég drága. Nekem havim van, neten olcsón be lehet szerezni, semmi problémát nem tapasztaltam vele a 1,5 év alatt. Azonban esténként vedd ki, kell a pihenés a szemnek.
2012. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!