Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali elalvásban segítség?!

Nappali elalvásban segítség?!

Figyelt kérdés
10 hós babám mióta megtanult felállni egyszerűen nem akar elaludni nappal. Eddig nem volt semmi baj, az ágyában aludt el kb. 10 perc dünnyögés után. Mióta viszont tud állni, üvölt a kiságyban, akár 30 percig is (ez volt a max. amit kibírtam). Álmos tutira, mert dörzsöli szemét, fülét, illetve hót nyűgös. Aztán volt pár nap, hogy cicin aludt el, örültem, hgoy legalább vlahogy elalszik. Most pedig egy 3 napja ez se jó neki. Egy darabig cicizik aztán fogja és útnak indul, de közben dobálja magát. Mintha nem lenne ideje aludni. Az a baj, hogy így meg tiszta nyűg, nincs el sehogyse, csak esetleg ha felveszem :) volt esetleg hasonló nálatok? ez csak átmeneti és majd kinövi? vagy mit kéne tennem? hagyni a kiságyban? de ott egyszerűen torka szakadtából ordít állva hiába fáradt.
2011. aug. 15. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hónapos, pont ezt csinálja....folyton feláll.

Az egyetlen különbség, hogy nekem az ölemben alszik el:(

Annyira ügyesen elaludt mindig magától, aztán mikor elkezdett nőni a foga kb 7 hónaposan, csak cicin tudott elaludni, és teljesen "elfelejtette" hogy kell a kiságyban elaludni.

Mondjuk az a jó, hogy a cumit csak alváshoz kapja meg,így mikor odaadom neki, már dönti a kis fejét a mellkasomra, és pár perc múlva már tehetem a kiságyba.

Nálunk a sírni hagyás nem jön be, már próbáltam....nálunk is eltelt vagy 30 perc, közben persze simogattam, de úgy túlhergelte magát, hogy öklendezett, alig bírtam megnyugtatni...

Hááát nem sokat segítettem, de ízért írtam, hogy tudd, más is van hasonló cipőben:)

2011. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi :) igen jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül, bár előrébb nem jutottam :)
2011. aug. 15. 12:50
 3/12 anonim ***** válasza:

A lányom 7.5 hónaposan egy héten belül tanult meg felállni,mászni és ülni!!!!

Hát nem volt egyszerű menet. Szerencsére CSAK két hétig tartott ez az újdonság dolog:), addig viszont nekem is az ölemben aludt el, lovacskáztattam a combomon, vagy ülve ringattam,és néha nehezen, néhe könnyebben,de sikerült elaltatni. Egyébként 2-3 hét és lecseng az egész. Utána is fel fog állni, vagy ülni ha megébred éjszaka, de nem akarja ezt csinálni mindenáron.

Kitartás, tudom nagyon nehéz, de túllesztek rajta!!!

2011. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is, 9,5 hós.

Én most arról akarom leszoktatni, hogy cicin aludjon el.

Tegnap és ma azt csináltam, hogy befeküdtem mellé a kis rácsoságyba (és miközben drukkoltam, hogy le ne szakadjunk, bár nem vagyok egy nagydarab), énekeltem neki halkan és simiztem a hátát, és közben néha visszanyomtam, amikor fel akart állni.

Hát ez sem túl jó, de én fél percig sem bírom otthagyni sírva.

Biztosan alakul majd ez, addig is ott fekszem mellette.

2011. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, hát ha én befeküdnék mellé a kiságyba,akkor nemcsak leszakadna,de nekem is klausztrofóbiám lenne....175 cm vagyok és 75 kg:)
2011. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a befekvős :) 174 cm kb 50 kiló (=giliszta)
2011. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

váááá olyan magas vagy mint én, és 50 kg?????huuu, oké rajtam van plusz a szülés óta, de a legvékonyabb állapotomban is 59 kg voltam,akkor mindenki mondta, hogy hízzak, mert ez nem normális...hát nagyon más testalkatunk van:)))

bocsi az offért kérdező,de ezen nagyon meglepődtem:DDD

2011. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utálom is magamat, kéne még 10 kiló valahonnan :S
2011. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

jól van lányok, most már tudom hány kilók és centik vagytok :) én 168 cm és 53 kg :))))

de a babám nem akar aludni!!!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 15. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:

próbáld meg te is a ringatást, hátha bejön...vagy vezess be egy új szokást, ami az alváshoz kötődik, úgy hátha hamarabb elalszik...pl kis plüss állat simogatása, vagy rongyi vagy valami.Az én fiam már csukja is a szemét, mikor megkapja a cumiját.


Kedves 50kg-os ágybabújos anyuka, én szívesen odaadom a plusz 10esemet, így te is jól járnál, meg én is:DD

Első voltam, a 75kg os anyuka:)))

2011. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!