Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha én most 2-3 órán keresztül...

Ha én most 2-3 órán keresztül mindennap néznék a távolban 1 pontot és nem ülnék tv, számítógép elé, akkor javulna a látásom?

Figyelt kérdés
Elvileg azért romlik a sokat gépezők,tv-zőknek a látása mert kezd a közelséghez hozzászokni, viszont a távolságot "elfelejti". Ez alapján javulhat így a szem?
2012. ápr. 19. 22:13
 1/6 anonim válasza:

Nekem úgy rémlik, hogy egyebek közt a szem izmait lazítani kellene, azaz rögzített ponttal tán nem lenne szerencsés.

Ha még nem ismered talán olvass el ezt:

"Tökéletes látás szemüveg nélkül", Benjamin Harry

Letölthető..csak nem tudom idelinkelni, mert kiszűri a rövidlátó automata...

2012. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 19. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egy pontba nézéstől nem tudom, hogy javulna-e, de több embertől hallottam már, és itt is olvastam már, hogy mikor odafigyelt, hogy séta közben a távolba nézzen, séta végére valamivel jobban látott.
2012. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fog javulni.

A szemtorna állítólag segít de csak egy végleges megoldás van, a lézeres szemműtét.

2012. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A látásunk sokmindentől elromolhat, viszont nemhiszem, hogy a tv, számítógép közvetlen szempusztítást végezne. A mai monitorok fénye már alig erősebb, mint mondjuk egy könyvpapírról visszaverődő fény, tehát nem fog kiégni a retinánk.:) Ami igazán nagy probléma ezzel, hogyha egy pontot nézünk végig, akkor nem használjuk a szemünkben lévő sugártestet (szemlencse homorító domborító izmot) és inkább közel látunk majd. Vannak erre szemtornák is elvileg, de csak akkor érdemes, ha mindkét szemünk azonos dioptrián van. Másképp érdemes szemüveget iratni.
2012. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 LidoKain ***** válasza:
Ha nem a retinád sérülése miatt rossz a szemed, hanem az izmok hozzáállása miatt, akkor elvileg lehet! Ezt nekem szemorvos mondta amikor voltam nála, mert már 10 éves korom óta folyamatosan olvasom, v bambulom a monitort! :) Ha nem lennék függő, lehet helyrejönne a szemem, de akkor mihez kezdenék magammal? :D 27/F
2012. ápr. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!