Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elromlott a szemem a sok...

Elromlott a szemem a sok számítógépezéstől. 0.75-ös szemüvegem van. Javulhat még valahogy vagy tudok még valamit csinálni hogy javuljon?

Figyelt kérdés

#szemüveg #szem #elromlás #rossz. rosszullátó
2012. ápr. 28. 18:42
 1/4 Nagilum ***** válasza:

Én is így jártam... csak az egyik feles a másik 0,75. Viszont azt mondta a doki, hogy fakultatív viseljem, nem muszáj, és gépezés közben sűrűn nézzek messzire. Pl ki az ablakon vagy a szoba távoli sarkába. Rá lehet szokni, és biztos használ, ha pl. dolgozol vagy ilyesmi, és megállsz gondolkodni, nem a képernyőre meredsz, hanem egy távolabbi pontra, akkor az segít. :) Meg persze pihenőket kell tartani.

Az, hogy megjavuljon... hát, én nem ringatom magam hiú reményekbe, szerintem ez már csak így marad.

2012. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy a látás romlása visszafordítható folyamat lenne. Esetleg műtéttel, de 0,75-ös szemet szerintem nem műtenek. De kérdezd erről a dokit, ő biztosan tud válaszolni.
2012. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Szerintem próbáld meg, hogy minél kevesebbet hordod a szemüvegedet. 0,75-el azért még vezetésen, táblán, projektoron kívül egészen jól lehet még látni. Ha úgy érzed, hogy elfáradt a szemed, akkor takard le a tenyereddel és pihentesd egy pár percig. Törekedj arra, hogy soha se bámulj, hanem próbálj meg lazán nézni, mozogjon lazán a szemed. Élvezd hogy látsz, még ha nem is élesen :). Azt vettem észre, ha monitort nézek sokáig, akkor messzire homályosan látok egy kis ideig. Ragasztottam ki a szoba falára egy nyomtatott Snellen táblát (mint ami a szemészeknél van, guglin sokat lehet találni) ha ezt nézegetem fél óránként vagy messzire nézegetek az ablakon, akkor nem szokott ez előjönni.

Remélem tudtam segíteni.

2012. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyurkaagnes válasza:

Szerintem ne hord a szemüveget, mert attól csak rosszabb lesz!

Szemtorna, szemüveg nélkül ez az egy lehetõség van, külömben mindíg csak erõsebb dioptriát kell viselned!

2020. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!