Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mínuszos szemüvegem van,...

Mínuszos szemüvegem van, rövidlátó vagyok. Egész nap kell hordanom?

Figyelt kérdés
Most lettem szemüveges,-0.75ös szemüvegem van,az optikában megvizsgáltak és azt mondták hogy egész nap kell hordanom.Közelre amugy jol látok,csak az apróbetűket nem igazán de a távoli táblákat nem tudom leolvasni.Ha használom a szemüveget egy ideig akkor utánna homályosabban látom a szöveget.Szerintetek?Köszi!
2012. márc. 8. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Netezéshez olvasáshoz kell?
2012. márc. 8. 16:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ötször kiírod, akkor is kell hordanod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__27431..

2012. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi.léptem
2012. márc. 8. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamiért nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a rövidlátás, távollátás, asztigmia nem betegség, csak egy ÁLLAPOT! Attól, hogy ha nem szükséges feltétlenül és nem hordod nem lesz egyéb bajod, sem attól ha hordod. Ez egy érzékszerv. Nem szív, nem vese, nem tüdő, ami ha elváltozik, akkor akár halálos bajod is lehetne tőle. Tegyük fel ha te -2-es dioptria mellett is megtanulnál szemüveg nélkül élni, akkor ugyanúgy nem volna egyéb bajod. Nekem bal -0,25 jobb -0,50-es plusz mindkettő asztigmiával megáldva, és tojok a szemüvegre, megszoktam, hogy szellemlátásom van és szétúszott effektusban látok mindent, az egyszerű fénypontok nálam mindig szétkúszott pacák és nyalábok...amíg a hétköznapjaimat el tudom végezni, addig nem érdekel.
2012. márc. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. márc. 12. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!