Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jobban látok a lyukacsos...

Jobban látok a lyukacsos szemüvegbe! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Van ez a lyukacsos szemüveg, amit hordani ajánlanak, 15-20 percig, hogy aztán tisztábban látsz. Az egyik ismerősömnek van, és kipróbáltam. Amint feltettem éreztem a különbséget (-4.0 dioptriás a szemem amúgy), amit szemüveg nélkül nem tudtam kiolvasni (pl 15 méterre levő rendszámtábla) az ezzel a szemüveggel ment. Mi ennek a magyarázata? Mert ugyebár lencse nincs benne.
2012. máj. 2. 10:02
 1/4 A kérdező kommentje:

szemüvegben*

Ilyen az a szemüveg: [link]

2012. máj. 2. 10:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyszerű a dolog,ha megérted,de elmagyarázni eléggé hosszú lenne.Keress rá a "blende","rekesz" szavakra!

De azért röviden: a szemedet egy hagyományos - mechanikus - fényképezőgéphez hasonlítva, nem tud bizonyos körülmények miatt(betegség)élességet állítani.Ezen segítene a blende v rekesz,ami egy lyuk a fény útjában,amely- bizonyos határokon belül- élessé teszi a vetült képet a fókuszponton (retina) kívül is (minél kisebb ez a lyuk, annál nagyobb távra éles a vetült kép a fókuszponttól), de a szemed a benne lévő "rekeszt" (pupilla) a fénymennyiség szabályzására használja, nem az élesség növelésére.

Ezért -is- van, hogy sok fényben jobban látunk, mert a sok fény miatt összehúzódik a pupilla, csökken a lyuk, élesebb lesz a kép.


Ez a szemüveg egy pót rekesz: mindig egy lyukján nézel át,ami megfelelően kicsi, így a kép élesebb lesz, a pupillád meg jó nagyra kinyílik,hogy sok fényt engedjen be és ha szerencséd van a megnövelt vetületi kép élesség kikompenzálja az élességállítási hibát.


A neten sok leírás van mélységélességről,blendéről,fókusztávolságról-ha nem volt érthető az én leírásom, keress rá ezekre!

2012. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Érthető volt a leírás. :)

Még csak annyit, hogy akkor ez most használ valamit hosszabb távra, vagy csakis az adott pillanatban élesíti a szemet, így ne várjunk tőle csodát?

2012. máj. 6. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak adott pillanatban segít - de nem vagyok orvos, erről jobb, ha egy szemészt kérdezel.
2012. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!