Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Üvegtesti homály kamu makula degenerációt szimulál?

21F vagyok, és olvastam erről a szembetegségről. Már több mint egy éve voltam szemésznél is, mivel a kor előrehaladtával újra kifogott rajtam a szemtengelyferdülés. Emellett vannak természetes korral járó üvegtesti homályaim is, nem vészes, van amikor egyáltalán nem is látom őket, mikor hogy. Ha az Amsler rácsot lesem, akkor nem fixen, hanem úgy mozgón látok enyhe hullámzó négyzeteket, és tudtommal ez is az AMD egyik jele lehet, viszont a szemész kitágította a pupillámat, és nem látott elváltozást benne. Akkor a kérdés címe lesz a válasz, vagy valami más az oka?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hullám, homály, üvegtest, folt, degeneráció, makula

2012-05-05 14:05  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
A makula-degeneráció esetében fixen látod a hullámokat. Nekem volt: a vonalas táblán hullámzottak a vonalak, és a sima járdán gödröt láttam, ahová néztem.
Ha egy üvegtesti homály épp a látóteredbe úszik, akkor természetesen torzítja a képet.
Ha nem vagy biztos magadban, kérj beutalót a SOTE-n a makula-ambulanciára, orr speciális géppel vizsgálják a makula állapotát.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2012-05-05 21:39 Privát üzenet
Bocsi , ott helyett orr-t írtam
Vak vagyok, beszélő programmal gépelek.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2012-05-05 21:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de mostmár biztos vagyok, ez üvegtesti homály, mivel sosem fix, és a perifériás látásban is ugyanúgy képes torzítani.

# 3/3Időpont 2012-05-06 10:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Üvegtesti homály ellen mit lehet tenni? Szlovakia, magyarorszag teruleten mutet? Vitaminok c vitamin, a vitamin, kollagen? Mi segit?
S. O. S.! Nagyon fontos és jó lenne, ha tanácsot adna. Mit kellene tennem?
Most lettem szemüveges és távolra jól látok vele de közelre még rosszabbul mint szemcsi nélkül. Ez normális? O. o
Nyugtassatok meg, kezdek kikészülni. Szerintetek honnan kellene tudnom?
Mitől látok homályosan a kontaktlencsében?
Betegen miért nem lát élesen az ember?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu