Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A bal szemem nagyon érzékeny,...

A bal szemem nagyon érzékeny, érintésre fáj, meg van dagadva könnyezik, meg nagyon vörös is és a látásom is mintha romlott volna és ezen kivül az orrom is fojik, ez lehet allergia?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor menjek el orvoshoz? Vagy lehet a szememre valamit kapni a gyógyszertárba mondjuk?

2012. máj. 27. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy kötőhártya gyulladásod van. Addig, amíg nem jutsz orvoshoz, aki antibiotikumos kenőcsöt írna fel rá, hideg, jó erősre főzött kamilla teával, vagy szemvidító fűvel mosogasd, és borogasd. Ha mosogatod, mindig kívülről befelé mosd, és dobd el utána azt a vatta pamacsot. Külön törölközőt használj, és vigyázz arra, hogy senki ne feküdjön a párnádra, mert fertőző.
2012. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm még annyit hogy fogamzásgátló gyógyszert szedek az antibiotikum ha a szememre használom befolyásolja azt vagy sem?
2012. máj. 27. 12:14
 3/6 Yasmin válasza:
Lehet allergia, általában kötőhártya gyulladásnak nevezik. Nagyon sok mindenre lehetsz allergiás, de ha eszedbe jut valami gyanús dolog, próbáld meg elkerülni. Általában maguktól is meggyógyulnak (2 hétig is eltarthat), de ha nagyon zavar, elmehetsz a gyógyszertárba kérni rá valamit. Háziorvos/szemész írhat fel antibiotikumos szemcseppet (mivel ezek gyakran felülfertőződnek), de azt szokták mondani: 2 hét simán, 4 hét gyógyulás antibiotikummal :)
2012. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az, de fogamzásgátlót szedek, talán a szemre ez nem hat ki vagy igen??
2012. máj. 27. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze a fogamzásgátlónak a szemed gyulladásához, és az antibiotikumos kenőcs sem fogja zavarni.
2012. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm időközben tegnap elmentem az ügyeleti gyógyszertárba, és vettem kamilla teát, azzal kezelem, amúgy sajnos semmit sem változott...

És sötétített napszemüvegben vagyok még itthon is, mert érzékeny a fényre is alig tudom nyitva tartani szörnyen rossz és ha nyitva is van bekönnyezik hamar , meg az egész orrom fojik.

2012. máj. 28. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!