Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg jobb ha nem hordok...

Tényleg jobb ha nem hordok szemüveget?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és eddig jó volt a látásom,viszont azt mondta ma,hogy mostmár nem valami jó és hogy orvoshoz kéne mennem szemüvegért :( Nagyon nem szeretnék szemüveges lenni,akármi csak az nem :(

Azt hallotam másoktól,hogy amikor elkezdték hordani elkezdett még jobban romlani a szemük,nekem így is csak a jobb szemem nem olyan jó és az is csak távolra akkor mit csináljak ??

Szemtorna,vitaminok,akármi ami segíthet ???



2012. máj. 31. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem hordasz szemüveget,eröltetted a szemed és tovább fog romlani.nem viccböl talaltak fel a szemüveget!
2012. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves korom óta szemüveges vagyok. Nekem a bal szememmel vannak gondok. A doki mondta nekem hogy lehetőleg mindig hordjam mert attól javulhat. Az elmúlt 15 év alatt semmit nem javult. Most hogy dolgozok van hogy leveszem mert közelre jól látok, de volt hogy nem vittem ki magammal szünetekbe és már látok távolabbra is sőt jobban. elmentem dokihoz megnézetni a szemem persze már másik doki van. Ő mondta hogy mivel nem hordtam a szemüveget és megerőltettem a szememet így javulhatott a látásom. Persze mondta hogy még hordjam főleg vezetésnél ami jogos is, de már nem kell sokáig hordanom.
2012. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem hordod, még jobban romlani fog a szemed.
2012. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na pont erre gondoltam....hogy ha felveszem akkor belenyugszik a szemem abba,hogy szar mert a szemüveg kijavítja.
2012. máj. 31. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Romlani fog. Nekem úgy volt, hogy nem hordtam, mert utáltam az elsőt :D Anyám választotta a keretet, mert már fingom se volt róla, hogy milyen szempontok kellenek, így nem hordtam. 2 év alatt romlott a szemem 1-1 értékét. Azóta van szép szemüvegem, 10 évente romlik valami negyed-fél értéket.
2012. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokáig nem hordtam a nekem felírt szemüveget, de ez nem állította meg a romlást.

Kérdező, ha nem szereted a szemüveget, válaszd a kontaktlencsét!

2012. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
A szemüveg nem ront és nem is javít a szemen. Az csak segédeszköz. Ha ilyen -0.5 érték körüli kell akkor szerintem felesleges pénz költeni rá egyáltalán. De viszont ha suliban nem látod már a táblát akkor egyértelmű hogy kell valami. De lehet az kontaktlencse is ha a szemüveg annyira nem tetszik.
2012. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy ha nem hordod a szemüveget akkor romlani fog a látásod mert erölteted a szemed.

Nekem 14 éve van szemüvegem, most váltottam kontaktlencsére, ami azt jelenti hogy csak este van rajtam a szemüveg.


Egyik ismerősöm évekig nem használta a szemüvegét, csak iskolában volt rajta és annyira leromlott hogy meg kellett műttetnie mert meg is vakulhatott volna.

2012. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hordjad. Meg fogod szokni és nem fog zavarni. Én nem hordtam sokáig. Évek óta küzdés van. Már se közelre, se távolra nem látok. 25 évesen bifokális szemüveget kaptam. Az maga a pokol.
2012. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért hallottam olyanokról, akiknek meggyógyult a szeme. Tornáztasd, ha fáj, akkor pihentesd. Ha nem annyira rossz a látásod, szerintem nem kell erőltetni a szemüveget.
2012. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!