Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a kontaklencse hátrányai?

Mik a kontaklencse hátrányai?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 00:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Drága.

Macerás minden este megtisztítani.

Ha nem otthon alszik az ember, cipelheti a tokot és a folyadékot.

Ha az előírt óraszámnál tovább hordja az ember, érzékennyé teheti a szemet (száraz, vörös), és akkor nem lehet többet lencsét hordani, csak szemüveget.

2009. júl. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez csak a napi lencsére igaz. Vannak már olyanok is amik egy hónapig bent lehetnek éjjel-nappal. Szerintem -ha rendeltetésszerűen használod- akkor nincs hátránya. Kivétel persze az árát. Ebből a 30 naposból 3 havi adag (3-3 lencse) 16.000 Forint.
2009. júl. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előtte mindenképpen vizsgáltasd meg a szemed, mert a görbület fontos! Én netről rendelek, és a 3 havi adagom 6000ft-ből megvan, olcsó löttyöt használok, ami nekem bevált. Bevallom, én nem 4 hét, hanem 6-7 hét után szoktam eldobni, és mindig van nálam műkönny.

Nekem a bulinál jelentett mindig hátrányt, próbáltam ügyelni rá, hogy akkor nappal ne legyen bent,de pl. ha vonaton utazok és elalszok az is nagyon rossz. Sosem szabad elaludni benne! Amúgy a tok nagyon pici, nem jelent gondot magaddal vinni ha máshol alszol, és kis üveges kiszerelésben is van lötty ilyen célra. A szemész nekem is azt mondta, hogy ha valaki egész életében hordta, akkor 40 év felé célszerű visszaszokni a szemüvegre, vagy hosszabb szünetet tartani.

Hétvégén csak akkor teszem be ha muszáj, és néha beiktatok pár nap szünetet. Így elkerülhetők a gondok

2009. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, esetleg nézz körül itt: lencsebolt.hu
2009. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
amúgy ha figyelembe vesszük, hogy mennyibe kerülnek a szemüvegkeretek, akkor annyira nem drága. És nekem a keretek 1-2 év alatt tök lerongyolódnak
2009. júl. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat,még írjatok sokan :)
2009. júl. 2. 00:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!Saját tapasztalataimat tudom leírni.....Képzeld,nagyon sokáig semmi problémám sem volt a lencsékkel,aztán az utóbbi 1 évben szinte alig tudom használni :(

Szemszárazság(a műkönny sem sokat segít),kivörösödés,kb. 2-3 óra után meg már majdnem megőrülök,annyira bökdös.

Nálam gyakori gond az is,hogy elmozdul és egyik szememmel tök jól látok,másikkal pedig tiszta homály minden.Hát,ennyi.

Egyébként nagyon szerettem korábban a kontaktlencsét,a szemüvegnél sokkal praktikusabb-számomra.

Most meg szemműtéten gondolkozom.:(

2009. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia!

nekem is éjjel-nappali kontaklencsém van, imár 3 éve, és nagyon meg vagyok vele elégdve. Eleinte napi lencse volt, de engem is zavart, hogy vinni kellett a tokot, folyadékot, bulizásnál is rosszabb volt, de ezeket már írták előttem. Ezután váltottam. Ciba vision night &day. A görbültem kicsit kisebb, ezért nem minden gyártó termékei közül tudtam választani, csak ez az egy volt, de nekem bejött. Nem kell folyadék, műkönny, semmi probléma vele. De ennél a fajtánál szerintem érdemes betartani az egy hónapot.

Tudom még ajánlani az egy napos lencséket. Ha jól tudom, 30 db van egy dobozban, nem drága, és reggel beteszed, majd este (éjjel) kiveszed és eldobod. Másnap újra. De lehet váltogatni, hogy egyik nap lencse, másnap szemüveg. Így sokkal takarékosabb.

2009. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem jobban bevált mint a szemüveg. És én is bevallanám, h a 4 hét helyett használom 6 hétig is. Reggel beteszem, este kiveszem. És az a tapasztalatom, h nem a lencse márkája, mint inkább a tárolófolyadék márkája számít. Én Unicare-t használok (picit drága). És nem kell műkönny, stb. Más tárolófolyadékkal száraznak éreztem a szemem napközben.
2009. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
CSináltattam én is lencsét mert utáltam a szemüveget. Nyáron izzadt az orrom alatta, lecsúszott, poros az üveg, ujjlenyomat.. stb. Sírba kergetett volna. Aztán a lencse hú tök jó, látok, semmi macera (engem nem zavart a tisztogatás, ki-be rakosgatás mind 1-1 perc ha már gyakorlott vagy). Aztán rácuppantam, hogy akkor én már alvós lencsét akarok. Lett is. NA aztán eltelt pár hónap és a szemem már annyira kivolt a sok lencsétől hogy el is tiltottak tőle, rosszabb lett tőle a szemem, kancsallát tett (nem látszik hál istennek csak az optikus látta a gépén keresztül). Egy vagyonba kerül havonta, és még rossz is lett a szemem. Ebből a pénzből vettem inkább egy tuti keretet és maradt a szemüveg, meg az ujjlenyomatok..
2009. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!