Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz szemüveget adtak?...

Rossz szemüveget adtak? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Új szemüveget kaptam, majdnem 1 dipotriával erősebb, mint volt (-1). És kontaktlencsét is. Ma 11kor beraktam a kontaktlencsét a szemészeten, 6 kor kivettem, és gondoltam kipróbálom a szemüveget. Hát borzasztó! Minden fele akkora, görbült minden, alig tudok menni benne! Csak meg kell szokni? vagy rossz szemüveget adtak?:S

2012. jún. 5. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legközelebbi optikában méresd be holnap, egyszer becsiszoltak nekem rossz lencsét, ennek köszönhetően 2 dioptriával rosszabb a jobb szemem... Mikor felvettem tényleg annyira szédültem, hogy nem bírtam menni, 3 lépés után mindig elestem, és nem is úgy éreztem, mintha én estem volna el, hanem mintha a föld jött volna az arcomhoz annyira forgott minden:D Oh, az én aldott első szemüvegem...:/
2012. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bemész egy optikába és ingyen megmérik a dioptriát, akkor tudni fogod.

Viszont: minden új szemüveget meg kell szokni, az pár nap.

De tény, hogy NAGYON nagy a különbség, biztosan szükséged volt ennyivel erősebbre? Nekem negyeddel szokták emelni.

2012. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Holnap megyek vissza, és elpanaszolom. Szerintem ez nem normális, a laptopom is oylan mint egy kis notebook... a szobám fele akkorának tűnik..ha ránézek a kezemre mint egy gyereké...nevetséges:O
2012. jún. 5. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, ne vadíts, első! Ha 2 dioptriával rosszabbat kapsz és folyton elesel, nem is bírod hordani tartósan, 1 hét alatt meg senkinek nem romlik el a szeme. Tizenéve szemüveges vagyok, nem így működik. (Aki meg hónapokig elesik a szemüvegében, és mégis hordja, az meg így járt.)
2012. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne vissza menj, hanem egy másik optikában méresd meg.
2012. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

# 4. válaszoló

Nem azt írtam, h 2 dioptriával rosszabbat adtak, ha érdekel az egyik szemem pluszos, a másik minuszos volt, és mindkettőbe ugyanolyat raktak... Már nem emlékszem mennyi ideig hordtam mert 7 éves voltam, de mivel kicsi voltam még elintéztek azzal a dolgot, hogy hisztis vagyok, és idő kell megszokom. De azért köszönöm...

2012. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos szükség volt. Kipróbáltam kint is. Mintha egy nagy dombon mennék felfelé folyamatosan...piszok rossz:s A kontaktlencse is új,szintén -3-as...azzal nincs porbléma
2012. jún. 5. 19:11
 8/12 anonim ***** válasza:

"Új szemüveget kaptam, majdnem 1 dipotriával erősebb, mint volt (-1)."


Ezt a mondatodat nemigen értem. Eddig milyent hordtál?

Ettől függetlenül megértem a problémádat. Nekem mind a kkét szemem 0 dioptriás, és ha valami nagyon apró dolog megjavításához felveszek egy 0,5 d-s szemüveget, nekimegyek a falnak vele.

2012. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
-1-et csökkent. A lényeg, hogy mínuszos. -2ről -3ra
2012. jún. 5. 19:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz szemüveget kaptál. Nekem is volt egyszer egy ilyenem elvittem a szemüvegemet megvizsgáltatni és rossz dioptriát kaptam bele. Azóta eltelt 3 év és kell még a szemüveg.
2012. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!