Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Veleszületett kancsalsággal...

Veleszületett kancsalsággal születtem (értelmes mondat mi? ). Honnan tudhatom, hogy 2 vagy 3 dimenziósan látok?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy amolyan tudományos műsort (Morgan Freeman: A féreglyukon át 2évad 4rész) amelyben egy kancsal nővel volt példázva a feltevés. A nő elméletileg csak laposan (2d-sen) látott, majd 48éves korában egy kezelésnek köszönhetően elkezdett 3d-sen látni. Miből lehet tudni, hogy 2d-sen, vagy 3d-sen látok?
2012. jún. 17. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A térben látáshoz két szem kell (ez alap feltétel, tehát félszeműek stb kilőve).

Van egy próba amivel könnyen kideríthető: fogj mindkét kezedbe egy-egy ceruzát az egyik végénél. A kezeidet teljesen kinyújtod magad elé és a ceruzák másik két végét megpróbálod összeérinteni. Ez egészséges ember esetén, ha becsukja az egyik szemét, nem fog sikerülni, csak ha mindkét szeme nyitva van. Ha neked két nyitott szem esetén sem sikerül, akkor nincsen térlátásod.

2012. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is kancsal vagyok. Régebben voltak ilyen könyvek ábrákkal, amiket egy idő után 3D-ben lehetett látni. Mindenkinek ment, én meg egy óráig guvasztottam a szemem, és semmi.... 30 évesen mondta először egy szemész, hogy a térlátásomat nem vizsgálja, merthogy nekem olyan úgysincs, mivel kancsal vagyok... :( Jól meglepődtem.

Amúgy a neten is vannak térlátás tesztek. Az sem megy . :(

2012. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még mielőtt ez kiderült voltam 3D moziban. Kár volt a jegyárért. :) Többiek azt mondták, hogy az orruk előtt látták a dolgokat, úgy érezték nekik ugrik a kutya, meg ilyenek. Na nekem semmi... Mintha otthon dvd-tem volna... De legalább finom volt a nachos. :)
2012. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még mindíg én... Amúgy kiváncsi lennék, hogy a normál látásúak mennyivel látják másabbnak a világot!
2012. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én megcsináltam a tesztet a ceruzákkal és sikerült, pedig normális látású vagyok. miért sikerült?
2012. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tudom, a ceruzás teszt nekem mindenhogy megy, akár egy, akár két szemmel nézek sikerül összeérinteni a két ceruzavéget. De alapjáraton csak egyik szememmel nézek, a másik amúgy is elég gyenge. Ha esetleg tudtok mutatni példát, hogy érhetném el, ha csak kicsit is ezt a térlátást akkor azt megköszönném :)
2012. jún. 18. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. A legjobb a 3D mozi kipróbálása... Illetve van egy spéci teszt amit szoktak csinálni szemészeten. De ha elmúltál már 8-10 éves ugyse lehet vele már mit kezdeni. Esetleg a szemed lergasztásával lehet valami alktoni.
2012. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!