Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez szépen megfogal...

Hogy is van ez szépen megfogalmazva?

Figyelt kérdés

Amikor azt mondja valaki, "hiszem,ha látom", valami olyasmit mondanak rá, hogy ha látod,akkor ahhoz nem kell hit,hogy tudd,ott van.

Szóval ha valamit látsz,nyilván nem hit kérdése,hogy...elhiszed (?)

Elég értelmetlenül fogalmaztam meg, de remélem értitek és tudtok segíteni :)

Szóval szépen megfogalmazva a "ha látod,akkor ahhoz nem kell hit,hogy tudd,ott van" rész hogy van?

Vagy ha igazából nincs is ilyen mondat, valaki megfogalmazná nekem szépen? :)



2012. jún. 15. 18:25
 1/2 anonim válasza:

sztem túlkomplikálod:

hiszem ha látom -> hiszek a szememnek, vagyis a kézzel fogható, fizikai tárgyakat, amiket megérinthetek, megtapasztalhatok érzékszerveimmel, abban nem kételkedem, hogy valóságos-e, vagyis hiszem hogy ott van, mert megbízom a szememben

2012. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Talán tényleg túlkomplikálom,de tudom,hogy egyszer egy filmben hallottam és megtetszett az a mondat,de sajnos már nem emlékszem,hogy melyik film is volt ez.

Köszönöm a válaszodat.

2012. jún. 16. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!