Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, hogy ezt tapasztalom...

Normális, hogy ezt tapasztalom első szemüvegnél?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete kaptam egy fél dioptriás szemüveget. Határozottan élesebben látok távolba, élénkebbek a színek, kontrasztosabb a kép. Ha viszont az utcán megyek, olyan érzésem van, mintha közel lenne a járda, és úgy lépek fel a lépcsőre vagy a járdaszegélyre, mintha be lennék lőve. Nem érzem, hogy hova kell lépnem. :) Fog ez változni? Ez másnál is így volt az elején? Ez az első szemüvegem.

2012. jún. 23. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, természetes, meg fogod szokni :) Először én is majd leestem a lépcsőről, léptem fel :D és máshova ért a lábam :D
2012. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez természetes addig, ameddig meg nem szokod.
2012. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már attól tartottam, hogy rossz szemüveget írtak fel. :)
2012. jún. 23. 09:46
 4/8 A kérdező kommentje:
A számítógép monitorját is trapéz alakúnak látom :)
2012. jún. 23. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Megszokod... de a doki azt mondta, hogy hord egész nap? Mert a fél dioptria nem sok, lehet ,hogy közelre még nem nagyon kéne hordanod.
2012. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy napi használatra van (tehát nem olvasáshoz). Kérdés, hogy érdemes-e egész nap hordanom. Előfordulhat, hogy olvasáshoz is kellene valami (egy másik szemüveg), mert a monitort is rosszul látom szemüveg nélkül.
2012. jún. 23. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Normális. Én inkább távolabbinak látom a dolgokat mert a minuszos szemüveg kicsinyít, gondolom a tied akkor plusszos.


Hordjad rendszeresen és akkor hamar meg fogod szokni.

2012. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még az első nap 5 évesen az arcomba öntöttem a levest, és nem azért mert még nem tanultam meg enni:). Kb 1 hónapon belül teljesen mag kéne szoknod (ha rendesen hordod).
2012. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!