Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyenek a fényre sötétedős...

Electronicperson kérdése:

Milyenek a fényre sötétedős lencsék?

Figyelt kérdés

tapasztalatokat légyszi :)

előny hátrány?


2012. jún. 24. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én imádom. Nekem Transitions van (szürke), nagyon kényelmes, kellemes viselet. Ha alacsony a dioptriád, akkor érdemes az Essilor Acclimates lencsén elgondolkodni, majdnem harmada a Transi árának, kicsit lassabb a reakcióideje és van egy minimális alapszíne, de ugyenolyan jól teljesít, viszont vékonyított verzióban nem kapható (mondjuk egy vékonyított Transitions viszont horror áron kapható :) ).

Transitions nem vékonyított: kb. 45 ezer / pár

Essilor Acclimates nem vékonyított: kb. 20 ezer / pár

Vékonyított Transitions: 70 ezertől indul / pár

Szóval érdemes az Essiloron elgondolkodni.

2012. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem elég béna.

Ha fényérzékeny a szemed akkor oké, meg lehet érteni ha kell de ha csak azért mert kicsit zavar a nap nyáron...


Engem is zavar a nap. Ezt úgy oldottam meg hogy kontaktlencsére váltottam. Egész évre 40.000ft és nem 45.000ft/pár mint a fényre sötétedő lencse. A kontaktlencsének számos előnye van. Vettem egy napszemüveget aminek széles a lencséje,ezt dioptriás szemüvegre nem lehet ráhúzni.

Most már a nap se zavar és a szemüveget se kell állandóan törölgetnem :)

A dioptriás lencsék nem szélesek és felül besüt a nap.

2012. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!