Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy szemműtétről vélemények?

Tudatlan010110 kérdése:

Egy szemműtétről vélemények?

Figyelt kérdés

Valami mellékhatás vagy nem sikerül ennek mennyi a %-os aránya.?

1.5 ös diopriám van,messzire rossza a szemem.mennyibe kerül egy ilyen



2012. jún. 25. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve csinálták meg, azóta rosszul látok sötétben. Ráadásul 1 dioptriát romlott is, úgy hogy én nem jártam jól vele egyáltalán. Az a trükk, hogy a szemednek csak egy bizonyos területét műtik meg, általában 6 mm esetleg 6,5 mm és olyan pupilla átmérővel, ami ennél kisebb, tehát ha elég világos van, akkor jól látsz, természetesen feltéve, hogy egyébként nem romlott vissza, ami egyébként 0,75-1 dioptriát simán vissza tud romlani. Szóval nem is kell visszaromoljon a látásod ahhoz, hogy rosszul láss, elég csupán annyi, hogy a pupillád nagyobb legyen a műtött területnél, tehát sötétben, amikor kitágul a pupillád előfordulhat, hogy olyan területe is közrejátszik a látásod élességében, amit nem kezeltek műtéttel, magyarul eleve rossz lesz a látásod a műtét eredményeként. Nekem pontosan ez történt. Eközben szeretném hozzátenni, hogy nem ismerem mások eredményeit, ezért csak a magam nevében nyilatkoztam.
2012. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!