Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik, hogy rossz kontaktlen...

Létezik, hogy rossz kontaktlencse adatot írt fel az orvos?

Figyelt kérdés
Felírt minden adatot, neten szerettem volna megnézni ott mennyibe kerül, de egyszerűen a görbület (BC) nem stimmel. Visszamentem az optikába és azt mondták, hogy ők tudnak olyat adni.....csak hát ahogy én láttam ott sokkal drágább. Nekem 8.6-os görbületű kell, de csak 8.4 és 8.8-ba van. Ez tényleg lehetséges?
2012. júl. 9. 16:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha már tudod, milyen kell, innen rendelj. Sok esetben töredékébe kerül.

[link]

2012. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi, de itt sincs olyan görbületű! Leírom az adatokat, akinek van kedve esetleg megnézheti, de egyszerűen sehol se találni....


Proclear Toric (Coopervision)

BC: 8.6

SPH: -1,25

Cylinder: -0,75

Ax. 100


Szóval BC csak 8.4 és 8.8-ba van.

2012. júl. 9. 16:38
 3/23 A kérdező kommentje:
Azt meg nem tudom hogy eltérhetnék-e ettől a márkától, de az optikába kb. a dupláját kellene fizetnem, mintha netről vennék.
2012. júl. 9. 16:39
 4/23 anonim ***** válasza:
Valóban. Az anyagát nézd, ha azonos, akkor vehetsz más márkát (de akkor is kipróbálhatsz mást, ha nem azonos, itt olyan olcsó, hogy megér egy próbát). Pl ott a Johnson, olcsóbb is, és 8.6-os.
2012. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És az, hogy töri-e a szemem az leginkább minek a függvénye? Mert igazából ettől félek a leginkább, hogy elég érzékeny a szemem és nehogy törje.
2012. júl. 9. 16:45
 6/23 anonim ***** válasza:
Ma már mind olyan vékony szerintem, hogy nem töri. Csak akkor érzed, hogy ott van, ha fordítva rakod be.
2012. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor a márka majdnem hogy mindegy is csak az adat egyezzen meg?
2012. júl. 9. 16:52
 8/23 anonim ***** válasza:
Ilyen irányú tapasztalatom nincs, de ha az orvos 8.6-ost írt fel, akkor az kell, olyan pedig tórikus Cooperből nincs. Tehát marad a többi.
2012. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De amúgy akkor ő hogy tudott ebből a márkából 8.6-os görbületű próbalencsét adni?
2012. júl. 9. 16:58
 10/23 anonim ***** válasza:
Halvány lila gőzöm sincs. :D
2012. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!