Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével vízben?

Kontaktlencsével vízben?

Figyelt kérdés

A kontaktlencse kitud esni a vízben?Pl : ha lemerülök és nem csukom be a szememet.

Vagy ha nem,csak azért nem ajánlott vízben használni,mert baktériumokat lehet felszedni az ilyen medencékben/tengerben/Balatonon?


2012. júl. 12. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kizárt, hogy kiesik, ezért jobb,ha napi lencsét használsz, nem a havidat veszted el. Viszont tavaly egész nyáron lencsével úsztam, strandoltam, amikor fejeseket ugrottam, felvettem egy úszószemüveget a biztonság kedvéért és nem esett ki egyszer sem.
2012. júl. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
hát figyelj..nekem 5 éve lencsém van,és 2 éve úszok.... lencsével megyek be a vízbe de van h víz alatt becsukott szemmel is elmozdul a lencsém..régebben sokszor kinyitottam a víz alatt a szemem ,de ahogy mondtad nem higénikus mástrészt pedig sokszor ki is esett..és valljuk be nem olcsóság :) Az,hogy vállalod-e a következményeket rajtad áll :) Ha valami érdekel még,irhatsz privit. !
2012. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem esett ki vízben, bár víz alatt nem nyitom ki a szemem. Olyankor lehet kimosná, bár ez engem is érdekelne pontosabban.
2012. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hé, de uszodába úszószemüvegbe jártok, nem? abban simán ki lehet nyitni a szemed, mert nem megy bele víz!!
2012. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is járok uszodába és strandolni meg minden, sose mozdult el a lencse a víz alatt sem. Persze a szemed ne nyisd ki víz alatt, mert a lencsére tapadhatnak baktériumok, és ki is moshatja a szemedből a víz. De csukott szemmel ilyen nem történhet, nyugodtan strandolhatsz vele.
2012. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,amúgy meg tegnap teszteltem a strandon,hogy ha ugrok kiesik-e vagy nem,becsukott szemmel.(nem esett ki :D)
2012. júl. 12. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!