Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora a különbség a szemüveg...

Mekkora a különbség a szemüveg és a kontaktlencse dioptriák között?

Figyelt kérdés
Most voltam szemüveget csináltatni, az egyik szemem -2.5 a másik -2.75-ös, ilyen szemüveget kaptam. Na most voltam kontaktlencsét is cserélni, itt pár másodperc próba után -2.75, és -3.00-as kontaktlencséket kaptam. Kicsit furcsának tartom.
2012. júl. 17. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvileg -4,00-ig ugyanaz kell. Egy helyen csináltattad a szemüveg- és a kontaktlencse-vizsgálatot?

Ha más nézte, akkor valamennyire érthető a különbség.

2012. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lencse mindig gyengébb. Nekem háromnegyed dioptriával erősebb a szemüvegem - szerintem erősebb is mint kellene, mert eleinte szédültem, a lencsébe pedig így is jól látok, bár mióta erősebb a szemüveglencsém, már nem annyira élesen, de a táblát még simán, hunyorítás nélkül olvasom.
2012. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez lehetetlen.

Mármint nekem szinte ugyanez a szemüvegem -2.75. Kontaktlencséből pedig mondta a doki is hogy mindig kisebb dioptria kell mert az a szememen van rajta. Abból -2.0 kaptam.

2012. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem egy helyen volt a kettő. De mindkettő pont egy negyeddel erősebb mint a szemüvegem! ezt nem értem!Pláne, hogy egy féléves adagot vettem, mert így volta kció az ofotértben...
2012. júl. 18. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Elvben olyan kellene, mint a szemüveged. Egyéni eltérések esetén picit kevesebb.

Több semmi esetre sem. A pluszosoknak kell több, a mínuszosoknak kevesebb.

2012. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na itt vagyok ismét, nem húzta a szemem, tök jól látok vele.Bár az első nap fájt a fejem, de nem tudom hogy ettől-e
2012. júl. 25. 23:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, engem is megszívattak az ofotértben,

undorító az üzletpolitikájuk, kisebb a választék mint akármelyik online lencseboltban, csak nagyobb tételben lehet vásárolni, és sokkal drágábban.

Nekem is találomra felírtak "erősebb" lencsét a szemüvegemhez képest, a próbalencse jó volt, aztán mikor jött a féléves rendelésem, és nem tudtam olvasni az új lencsékkel közölték, hogy ja, ez nem olyan, mint a próbalencse, mert olyat nem lehet többet vásárolni

???!!!

Párszor megszívattak így, sok pénzt elpocsékoltam, pedig nagyon sokat számít az a néhány ezer forint is, úgyhogy borzasztóan haragszom rájuk.

És mindegyikük ezt csinálta.

"Akkor is él az akció, ha most rendelek mindent, az akció idejében, de az átvétel már határidőn túl van?

- Persze!" mondta mosolyogva. Aztán "mi nem mondtunk ilyet. hát ez már nem akciós"

2016. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 RenegadePS válasza:

Kedves 7.

Nem csak az ofotért ilyen.

Mind szórakozik az akcióval is és a lencsével is.

Nekik érdekük, hogy folyton romoljon a szemed.

Ezért adnak erősebbet mint kéne.

Idővel hozzáromlik a szemed és mehet a még erősebb.

Minél nagyobb a dioptria annál drágább.

Üzletpolitika.

Hol vannak már a régi idők amikor az SZTK-ban olyat készítettek amire szükséged volt.

2016. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet ilyen üzletpolitika, mert nekem mindig erősebbet akarnak írni, hiába szólok, hogy a lencsét már tesco-s olvasószemüveggel hozom vissza értelmes szintre.
2019. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!