Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a különbség a 3havi és a...

Mi a különbség a 3havi és a havi kontaktlencse között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyiket 3 hónapig lehet hordani, a másikat 30 napig.

Olyan, mint a tej: az egyik pár nap alatt megromlik, a másik több hónapig eláll.

2010. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt tudom de árba? minőségbe?
2010. okt. 14. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
olyan nincs hogy 1 lencse 3 hónapig is eláll:D csak egy dobozban 3 pár lencsét adnak és azok összesen jók 3 hónapig. a havi lencsénél pedig 1 dobozban van 1 hónapra elegendő, amit naponta kell cserélni.
2010. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval nem értek egyet. Igenis van olyan, hogy 3 havi kontaktlencse, ami azt jelenti, hogy 1 darabot 3 hónapig lehet hordani. Van havi lencse is, amit 1 hónapig lehet hordani. Én olyat szoktam venni. A 3 havi keményebb kicsit, egy idő után kényelmetlenné válik. Ha 3 havit veszel, akkor 1 pár lencsét kapsz a dobozban, így ha esetleg elszakad, nem tudod másikkal pótolni. Ha havit veszel, akkor általában 3 pár van benne, tehát 6 darab lencse.
2010. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem volt már 3havi és havi lencsém is! Jelenleg havi lencsét használok(3hónapra-3pár lencse) Ha ajánlanom kellene,akkor a havi lencsét ajánlanám, mivel a 3havi lencsén 3hónap alatt annyi szennyeződés gyűlik össze ami veszélyes lehet a látásodra!A kontaktológusom azt mondta, h ilyet nem is szabadna használni!Az árak teljesen változóak ha tanuló vagy akk kaphatsz kedvezményt is(az enyém pl. nincs 9000ft) de ha bemész a szemészetre megvizsgálnak és jobb helyeken megmondják milyen lencsét ajánlanak személyre szabottan neked!
2010. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másodiknak. Hogy te mekkora egy barom vagy :D ha valamihez nem értesz, nem kéne belep*fáznod szerintem. De ez csak az én véleményem.
2010. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mesélte a barátnőm, hogy egy olyan lencsével, amit már három hónapja hordott, de csak három hétig szabadna hordani elment szemorvoshoz, és az megdicsérte, hogy ,,de jó, meg de szép, látszik milyen szépen van kezelve! Gondolom, nem rég rakta be, talán pár napja..."

Na szóval ennyit erről. Csak az a lényeg, hogy mindig alaposan tisztísd le, és addig jó, amíg csak lácc velel!

2010. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!