Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki (egy magányos,...

Ha valaki (egy magányos, kiszolgáltatott, beteg ember) ellen összefognak (nála erősebb emberek), és ebbe beleroppan, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha van valaki (aki magányos, nincs senkije, ha gondja van, senki sem védi meg, és senki sem segít neki, csak ha nagyon muszáj) és konfliktusa volt valakivel, aki viszont népszerű, sok rokona, ismerőse van, és emiatt a többiek is rászállnak, és bántják, olyan dolgokat mondanak róla ők, ami nem igaz, vagy sértő/bántó dolgokat, és a másik fél is hibás, mégis mindenki őt védi, mert vele van jóban, akkor mit lehet tenni?

és ha ez az ember úgy érzi, hogy beleroppan abba, hogy így visszaéltek a bizalmával, mert egyébként támogatta ő is ezt az illetőt (aki ezt viszont képmutatásnak fogta fel),és úgy érzi nem ezt érdemelte volna, mert neki más nem is nagyon volt eddig az életben, akkor hogy tegye túl magát ezen?


2012. márc. 14. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Én sok hasonló helyzeten mentem át, kihasználták a jóhiszemüségem, jószívem és utána csúnyán hátbaszúrtak. Használtak ki testileg, anyagilag és érzelmileg játszottak velem. Előfordult h egyszerre történt mindd 3. Az történt, hogy egy időre elveszítettem a bizalmam az emberek iránt, már-már paranoiássá váltam és csak felszínes kapcsolatok kialakítására lettem képes. Én lelkileg vagyok sérült gyerekkorom óta, nem áll mellettem senki de ezek ellenére mondhatni, hogy erős maradtam és újra tudok nyitni az emberek felé. Ezt nehezen de fel lehet dolgozni és el kell kerülni azok társaságát akikről szó van. Mást nem nagyon lehet tenni, mindenki egyéni reakcióján, személyiségén múlik hogyan reagál az adott helyzetre. De nem éri meg foglalkozni ilyen rosszindulatú emberekkel, csak magadat őrlöd, hibáztatod, miközben elkerülhetetlen dologról van szó, mert akitől ilyet kapsz az nem érdemelte meg a törődést tőled meg semmi egyebet. Soha nem tudhatod mi lakozik az adott személyben, jobb ha fenntartásaid vannak az emberekkel szemben. Miért gondolod úgy, hogy az "áldozat" beleroppant?
2012. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!