Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget hordok, és most...

Szemüveget hordok, és most vettem a neten magamtól az orvos tudta nélkül egy doboz 30 kontaklencsét, hogy lehet használni?

Figyelt kérdés
Ja egy negyeddel erősebbet vettem mert ugyérzem kicsit megint romlott!

2012. júl. 17. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kontaktlencséből gyengébb kell, mint szemüvegből, ha pont olyan erősségűt vettél vona, mint szemüvegből, elég lenne :S Amúgy ugyanúgy kell használni, mint minden más kontaktlencsét.
2012. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De épp ezaZ hogy mg soha nem volt lencsém, csak most vettem
2012. júl. 17. 23:06
 3/20 anonim ***** válasza:
Be kell tenni mindkét szemedbe a megfelelő lencsét, keress rá Youtube-on: how to put on contact lenses. Eleinte nehézkes lesz, de utána simán megy majd hamar.
2012. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És honan tudom hogy melyik a jó lencse?
2012. júl. 17. 23:33
 5/20 anonim ***** válasza:

Jesszus!! ez jó nagy hülyeség volt.. nehogy betedd őket, vagy ilyesmi!

menj el el optikába, ott megvizsgálják a szemed, elmondják melyik a neked megfelelő lencse, megtanítanak, hogy kell ki és berakni, tárolni stb. (kontaktlencse vásárláshoz olyanokat is kell tudnod, hogy görbület stb. ha még sose volt, akkor milyen lencsét vettél?)

2012. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ciba Vision Dailies Focus

És 8.6 görbülettel

2012. júl. 18. 09:18
 7/20 anonim ***** válasza:

Ezeket a kérdéseket egy optikában kellett volna feltenned. Nem igazán értem, hogy miért nem oda mentél először.

Ha gondod lesz, akkor is távgyógyításban gondolkozol, vagy akkor már jó lesz egy szakember?


Innen senki sem tudja megmondani, hogy melyik lencse lenne jó neked. Bizonyos dioptria fölött tényleg gyengébb is kell, a görbület sem elhanyagolható, azt meg csak optikában tudják lemérni. Nyilván videókból könnyen meg lehet tanulni, hogy hogyan kell ki-betenni a lencsét, de a youtube nem tudja neked leellenőrizni, hogy hogyan illeszkedik a szemeden a lencse, jó-e a dioptria stb...


De tegyél egy próbát, írd be a youtube-on: "Are my contactlenses fit for my eyes?" :)

2012. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták is, kontaktlencséből gyengébb kell mint szemüvegből. Valószínűleg kidobtál egy csomó pénzt az ablakon... a lencse nem lesz jó neked. Eladni meg szinte lehetetlen. Lehet a görbület sem jó. Pl. nekem -2.75 a szemüvegem, és -2.0 kontakt kell. 8.4es görbületű jó csak a szememre, a többi nem.

Be sem tudod rakni, kivenni főleg nem fogod. Menj optikushoz vizsgálatra, aztán betanítja és rendelhetsz neked való lencsét.

2012. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Menj el a kontaktlencséddel együtt az optikus, bár nem hiszem, hogy megengedné a hordását, ha erősebb mint a szemed. A 8,6-os görbülettel még lehet mázlis is lenne, az a leggyakoribb. (Legalábbis amikor optikában kartonoztam, az volt a legtöbb embernek.)

Gondolom nem rendeltél kontaktlencse folyadékot sem.

2012. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Küldd vissza, és kérj helyette másikat. Az interneten vásárolt dolgokat Magyarországon 8 napon belül kötelesek visszavenni indok nélkül. Miután visszakapta a pénzt, menj el szmészhez, és kérdezd meg, milyen értékekkel vegyél kontaktlencsét. Lehet, hogy egy húzni fogják a szájukat, hogy nem náluk akarsz lencsét venni, de majd megrendeled a neten.
2012. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!