Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsét meddig...

Havi kontaktlencsét meddig lehet hordani?

Figyelt kérdés

Egy havi kontaktlencsét

- a felbontástól számított 30 napig

- 30 alkalommal (ha minden másnap, akkor tehát 30napig)

- vagy 30x 8-10 vagy valamennyi órát? (Nem tudom megvan-e határozva, hogy pl max 8, vagy max 12 stb órát szabad egyszerre használni)


Köszi előre is!



2012. júl. 19. 18:52
 1/10 A kérdező kommentje:
* A második bekezdésnél 60napra gondoltam ha minden másnap hordom, csak elírtam!
2012. júl. 19. 18:53
 2/10 anonim ***** válasza:
En ugy 30-40 naponta cserelem es atlag 10-12 orat hordom de en erzem amikor mar cserilni kell
2012. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert kb 3 éve használom ugyanezt a márkát, de egyre jobban úgy érzem, hogy amikor még elvileg le sem járt (nem használtam 30szor), már nem jó a szememnek...
2012. júl. 19. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
én simán hordom 2 hónapig is, érzi azt a szem, hogy mikor nem jó.
2012. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

30 alkalommal használhatod, ugyanis 30 napra lett kitalálva és mikor mondjuk nem használod és csak a folyadékban áll akkor a lencsével semmi nem történik, tehát nem romlik, nem veszít a víztartalmából.

Ennek ellenére vannak rosszabb és jobb lencsék, van amelyik nem bír ki 30 napot, van amelyik meg sokkal többet bír.

2012. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Papírforma szerint felbontástól számított 30 napig. Onnantól már nem steril. Az nem igaz, hogy nem történik a lencsével semmi a folyadékban. Már egyszeri viselés után felrakódások, baktériumok vannak a lencsén, amik tovább szaporodhatnak. Ha nem viseled, akkor is 2 naponta cserélni kell a lötyit.

12-14 órát simán lehet bent, ha nem okoz panaszt, de ez típusfüggő is (jobb lencsékre értem).


Így kellene csinálni, ettől mindenki saját felelősségére eltérhet. :)

2012. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem, mert ugyanazt a márkát használom régóta. Eleinte, volt hogy 1,5 hónapot is használtam. Most meg a múlt havit pl 19 alkalom után ki kellett dobnom, mert irritálta a szemem. Bár 12 órát általában bent van egy nap...
2012. júl. 19. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:

19 alkalom lehet 19 nap is, ill több hónap is. Azért van különbség!

Ha 19 nap után rossz már, akkor valamit váltani kell (pl. lencse, folyadék, szemcsepp).

Ha felbontástól számítva elmúlt az egy hónap, akkor meg normálisnak mondható, hogy nem jó a lencse.

2012. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
19szer volt a szemeben, de nem mindennap, így kb 30-35napja lehetett felbontva. Régebben nem volt ilyen, azért furcsa, pedig semmit sem csinálok máshogy. Múltkor rákérdeztem, de csak kb 2szeres árban mondott jobbakat. Azt meg nem tudom kifizetni...
2012. júl. 20. 23:41
 10/10 Csizmazia István válasza:

Szerintem ez attól is fúgg, hogy milyen lencsét használsz. Ma már vannak olyan lencsék, amik 24 órásak, tehát elvileg ki sem kell venni a szemből. Ha egy ilyet használsz, és mindíg figyelsz a higiéniára, este kiveszed, akkor ezek a lencsék többet is bírnak, mint 30 nap. Én úgy használom, ha otthon vagyok akkor többnyire nincs a szememben, ez hetente 1-2 nap. Plusz éjjel sincs bent, így gondolom kevésbé van igénybe véve, ezért túl szoktam hordani 1-2 héttel. Természetesen ezt egy gyártó sem fogja ajánlani, hiszen akkor maga ellen beszélne. Attól is nagy mértékben függ, milyen környezetben használod.

A szemed észre fogja venni, ha cseréni kell.

Legközelebb néhány nappal előbb cseréld le, mielőtt jelezne a szemed, hogy cserélni kell.

2021. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!