Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezhet, hogy nincs megfelelő...

Létezhet, hogy nincs megfelelő kontaktlencse a szememre?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron mentem el először kontaktlencse miatt szemorvoshoz, aki rendelt is egy doboz havi lencsét. Cilinderes kell amúgy. Meg is kaptam, amit rendelt a doki, de nem láttam vele jól. Visszamentem, megint megvizsgált. Azt mondta a doki, hogy lehet annyira érzékeny a szemem, hogy másféle görbület kell. Rendelt tehát egy másikat, hordtam néha, de azzal sem láttam jól. Sőt úgy éreztem utána, hogy romlott is egy kicsit a szemem miatta. Ezért elkeseredve ráhagytam a dolgot.

Most megint szeretnék ezzel megpróbálkozni, mert egyszerűen már utálom magam szemüvegben. De félek, hogy nem lesz olyan "beállítás", ami jó a szememnek. Ráadásul nagyon drága mulatság is ez és nem akarom, hogy tovább romoljon a szemem..


2012. júl. 22. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Van, akinek nem alkalmas a szeme a kontaklencsére, jobb, ha nem erölteted, mert csak teljesen tönkreteszed a szemedet.
2012. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez alapból fura, ha így volt ahogy leírtad...

Először is optikában vizsgálat után próbalencsét kapsz ami ingyenes és 2-4hétig hordható... ha az nem jó akkor nem kell egész dobozzal rendelni. Lehet hogy a te szemed nem bír bizonyos fajta lencséket, de biztos lesz olyan is ami jó. Nekem is csak egyetlen egy fajta jó, semmi más.

2012. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
cilinderes próbakontaktlencse nem volt az optikában (Ofotért), csak egy sima 1 napos lencsét kaptam, amivel láttam azért, de nem tökéletesen.. ezt betudtuk annak, hogy nem cilinderes.. és így lett megrendelve az egy 1 havi
2012. júl. 23. 17:10
 4/4 anonim válasza:

Eddíg 4 cilinderes próbalencsét kaptam TELJESEN INGYEN!

kétszer rendelt az optikus, tehát alkalmanként 2-2 lencsét hozatott. Most a 4-ből leszűkűlt a kör 2-re, ezeket naponta használom felváltva, hogy megbizonyosodjam róla melyik lesz az igazi.

A kontaktológusod szar! Menj másikhoz.

2012. júl. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!