Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi ideig tart kb. megszokn...

Mennyi ideig tart kb. megszokni és ki-be rakosgatni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek hogyan könnyebb, satöbbi..(:

2012. júl. 25. 02:04
 1/2 anonim válasza:

Első alkalommal az orvos/optikus helyezi fel, nem vészes. Miután megszoktad, kb 20 perc, kiveszi és ott helyben meg kell tanulnod berakni és kivenni, hogy utána menjen egyedül is. Szóval nem sok idő, szerintem az ügyességtől függően max 30 perc alatt meg lehet tanulni a berakást és a kivétet.


Egyébként bal szemmel kezdem mindig, így elkerülöm a lencsék összecserélését (különbözőek a dioptriák). Bal kézzel kifeszítem a szememet, a jobb kezem mutatóujjáról pedig finoman rányomom a lencsét a szemgolyóra. Óvatosan pislogok, hogy a helyére kerüljön, és kész is. Ugyanez a jobb szemmel.


A kivételnél szintén a bal szemmel kezdek. Bal kézzel kifeszítem, jobb kezem mutató és hüvelykujjával pedig óvatosan kicsippentem a lencsét. Van hogy nem sikerül elsőre, mert annyira letapadt, ilyenkor addig kell próbálkozni, míg ki nem jön.


Napi lencsénél használat után ki kell dobni, ez kényelmesebb és higiénikusabb. A normál lencséket viszont pár perces rituáléval meg kell tisztítani lencsetisztító folyadékkal.

2012. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég lettem kontaktlencsés. Elmentem az optikába, ott megvizsgálták a szemem, aztán berakták a kontaktlencsét. Utána 30 perc illeszkedési idő, majd elmagyarázták, hogy hogyan vegyem ki, és hogyan rakjam be. Először ki kellett vennem, 2 óráig ültem ott, de nem sikerült. Végül az optikus vette ki.


Egy hét múlva megint mentem és 1,5 óra alatt sikerült kivennem meg beraknom. Mikor hazahoztam este már csak 30 perc volt mire kivettem. Másnap reggel mire mindkét szemembe bekerült 1 óra volt, kivétel már csak 10 perc.

Most egy hete van meg, a berakás kb 5 perc, a kivételt meg nem is számolom olyan gyors.


Nekem úgy könnyebb berakni, hogy: szétfeszítem a szemhéjam, hogy ne tudjak pislogni. Felfelé nézek és odarakom a lencsét, és amikor érzem, hogy a szememen van előre nézek (bele a lencsébe), és várom, hogy rácuppanjon. Aztán nézelődök egy kicsit és kész is.

Kivenni pedig: felfelé nézek, az ujjam a lencsére rakom. Lehúzom egy kicsit, és összecsippentve megfogom a lencsét.


Ha bénázol akkor se add fel!! Nekem is sikerült, igaz másodszorra, de közben olyanokra gondoltam, hogy: áá, nekem jó a szemüveg is, nekem úgyse sikerül, csak én vagyok ilyen béna.

Sok sikert!:)

2012. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!