Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha ebben a hónapban járt le a...

Ha ebben a hónapban járt le a kontaktlencse folyadékom és még felbontatlan, akkor lehet még használni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
nem kéne
2012. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Annyira túlspilázzák ezeket a dolgokat. Mint mikor kérdezik, hogy lehet-e 31 napig hordani a 30 napos lencsét. Én simán hordom 2-3 hónapig és semmi bajom, 15 éves korom óta hordok lencsét, most 28 vagyok...Simán használnám, mi tud benne megromlani?
2012. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16 évnyi kontaktlencse-használat után garantálom neked, hogy semmi bajod nem lesz tőle. (Nyilván, ha nem kint a kertben tároltad egy éven keresztül, fagyban, tűző napon - de ez nem valószínű).
2012. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

30 naposat 60-90 napig?


Azért azt megjegyezném, hogy ennyire durván túlhordani a lencsét hosszú távon mindenképpen káros, hiszen a töredék oxygénmennyiséget tudja felvenni a szemed. A szervezeted egyelőre kompenzálni tudja ezt.

2012. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet használni, nem az hogy megromlik, azt észreveszed... pl fura színe van, darabos. De lehetséges hogy a "tisztító" hatása épp már nincs meg, vagy már nem sokáig.

Nem kerül sokba egy folyadék, én inkább újat vennék.

2012. júl. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!