Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért/mennyivel jobb a napi...

Miért/mennyivel jobb a napi kontaktlencse a havinál?

Figyelt kérdés

Több mint 20 éve hordok kontaktlencsét, először éves volt, aztán havi lett. Mindegyikkel elvontam/vagyok, de mióta egyszer kötőhártya-gyulladásom lett, és dobhattam ki a lencsémet, illetve szemüveget kellett hordanom, mivel visszafertőzött volna folyton, nagyon gondolkodom a napi lencsén.


Csak hát, ugye, egyrész jóval drágább a havinál, másrészt nem igazán „környezetbarát” megoldás… vajon megéri szerintetek? Tényleg sokkal jobb a havi lencsénél? Azon felül, hogy higiénikusabb (és egyszerűbb, mert nem kell tiszogatni), milyen előnyei vannak még?



2012. júl. 27. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Előnyét nem tapasztaltam, sokkal drágább mint a havi, kötőhártya-gyulladása meg elég ritkán van az embernek, szóval emiatt nem térnék át napira.
2012. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A napi lencse inkább csak alkalmilag éri meg. Azért ha kiszámolod, hogy mennyivel drágább egy hónapra, mint a havi lencse+folyadék...

Megfelelő lencsehasználat mellett meg tényleg nem gyakori egy ilyen csúnya fertőzés, de gondolom 20 év alatt több tapasztalatod van a témában. :) Szerintem ha mondjuk minden 5 évben megesik egy ilyen, és el kell dobnod egy lencsét, akkor is sokkal olcsóbban vagy. :D

Akkor éri meg, ha valaki mondjuk nyaraláson nem szeretne szemcsiben lenni, de azon kívül sose használ lencsét, vagy mondjuk 1-1 bulira, és nem mindennap hordja, a havit meg akkor is el kéne dobni 30 nap után, ha csak kétszer hordta.

És jól sejted, a környezetnek sem túl ideális. :( Én a havira szavazok. :) De persze te és a pénztárcád dönt. :D

2012. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a választ, egyetértek veletek.

A „kontaktológus” nagyon ajánlgatta a napi lencsét, de vélhetően érdekelt az eladásában…

2012. júl. 30. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!