Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan, hogy kicsi rám...

Létezik olyan, hogy kicsi rám a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Amit legelsőnek használtam az 14.5 /8.7-es volt. Ami most van 14.2/ 8.5. Van mikor homályos, és hiába mozgatom a szemem ugyan olyan homályos vagy elmosódva látok mindent. . Segítség!

2012. júl. 27. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor szokott homályos lenni ha nem jó a dioptria, vagy esetleg ha a lencse színes. A görbület miatt nem lehet homályos, az átmérőt meg látod a szemeden, hogy jó-e. Milyen lencse ez?
2012. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Soflens 59. Ugyan az a diopria, mint amit a másikkal használtam és nem is romlott azóta a szemem. Nem is homályos, inkább mintha a szemem egy részét nem fedné rendesen a lencse
2012. júl. 29. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ha rosszul teszed be és kis buborék van alatta, akkor ez történhet, meg ha más görbölet akkor esetleg gyűrődhet kicsit, de ezt tükörben látnod kéne(ha egyiket teszed csak be) szóval figyeld meg. van olyan hogy rossz a görbülete, nyilván, azért vannak különbözők, de ez általában azt jelenti, hogy ugyanúgy be tudod tenni, csak szúr kicsit.

amúgy én eddig úgy tudtam, hogy szemész adja meg hogy milyen kontaktlencsét hordj, és neki kell szóólni ha valami nem megy.

2012. júl. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a buborékra mindig figyelek és egyáltalán nem szúr meg semmi. Azért erre felkészítettek rendesen. Csupán néha összemosódik a kép. ennyi...
2012. júl. 30. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
De a lencse teljesen rajta van a szemed színes részén? Kilóg valamennyire a fehér részre? Mert akkor jó. Ha nem akkor keress valami nagyobb átmérőjűt.
2012. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
te választottad a kontaktlencsét v szemész adta? am a soflens 59 nem egy csucs modern lencse. olyan nem nagyon van h kicsi csak esetleg mert kisebb nem jól illeszkedik. sztem átlagos a szemed v laposabb? mert ez a kontaklencse átlagos meg gömbölyübb szemre elmegy de laposabb már nagyon nem...
2012. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem cilinderes a szemem. Az utolsó előtti válaszoló átlátja a kérdésem, de mindenkinek köszönöm a válaszát! :)


Ez a soflens, igen, lehet nem a legszuperebb, de sokkal jobb, mint az ofotért saját márkái (pl. i wear) és szuper hordani is, csak igen, nekem kicsit kicsi ez a 8.5/ 14.2. Nagyobbat fogok venni! :) Köszönöm mindenkinek!

2012. júl. 31. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!