Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A cylinderes szem az javul?...

A cylinderes szem az javul? És ha igen, akkor mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a cylindertől nagyon élesen lehet látni, és nekem az van a szemüvegemen, (kb.féléve tettek rá cylindert, eddig nem kellet), na és mostanába ugy érzem , hogy túl élesen látok, ma bejelentkeztem az optikába, és fél hónap mulva kaptam időpontot. Lehetséges, hogy már nem kell cylinder?És mitől alakul ki ez az asztigma, ha jól irom a nevét? mert eddig akárhányszor voltam, nem kellett, most mikor ezelőtti vizsgálaton voltam, kb. egy éve akkor azt mondták hogy már nem kell, hogy hordjam, de most mikor legutóbb voltam megint kellet hogy hordjak cylinderest. Na most ha megyek majd, akkor szerintetek az orvos adna kontaktlencsét?, mert ki szeretném próbálni, de azt olvastam hogy cylinderesre nem adnak ez igaz?

2012. aug. 6. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az astigmia azért alakul ki, mert a szem szaruhártyájának a felszíne valami miatt nem egyenletes, így nem képez egyenletes fénytörő felszínt, tehát éles kép nem alakulhat ki az érintett szemekben. Hát azt viszont nem tudom, hogy ez javulhat-e...viszont van rá kontaktlencse, csak lényegesen drágább a hagyományosnál.
2012. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én úgy olvastam hogy ez egy öröklött betegség mint az aranyér is,ott van mindenkiben ez az astigmia csak a szem 0.5-1ig tudja kezelni hogy nem látod.A szemüveg viselők körében ez gyorsan tovább emelkedhet mivel a szemüveg élesebb képet ad mint amit látnál nélküle.Az astigmia nem csak velünk született betegség de ez lehet a szaruhártya görbülete,betegsége is.És hozzá jöhet a szemgolyó deformálódása illetve szerintem a szemtengely változása is mivel a sugarak igy máshogy esnek.
2018. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!