Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tudtatok lézeres szemműtét...

Tudtatok lézeres szemműtét után kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a Lasik műtétek után nem javasolt, mert a lebenyes megoldás miatt sérülékeny a szem, nem ajánlott belenyúlni, lencsét behelyezni.

A PRK után pedig a szaruhártya elvékonyodása miatt intoleránssá válthat a szem, továbbá nem is biztos hogy illeszthető rá lencse, mert a műtét után olyan egyedi görbülete lehet a szemnek, amire nem gyártanak lencsét.



2012. aug. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

nem volt választásom, PRK kezelés után kötelező volt a lencse


nem tudom mit olvastál, de a Lasik műtét után egyáltalán nem kell hordani, a prk után pedig kötelező

2012. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem a műtét utáni 3 napos védőlencsére gondoltam.

Mivel nagyon gyenge a szemem nem vállalják 100%-ra a műtétet, 1-4 dioptria mindenképpen maradna.

A szemüveget nem szeretem, így műtét után is szeretnék lencsét hordani.

Arra is gondoltam hogy nem csináltatom meg, hiszen utána is muszáj lenne hordanom valamit, bár legalább szemüveg nélkül nem lenne tiszta homály minden.

2012. aug. 10. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
a 3 nap után is lehet hordani, nekem azt mondták a prk után, hogy ha pl napszemüveget se szeretnék, hordhatok a későbbiekben uv szűrős lencsét, vagy színeset
2012. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 3. nap után hogy lehet kontaktlencsét hordani? Pár napig a műtét utáni védőlencse kell, de utána még dörzsölni sem szabad a szemet, víz se mehet bele, nemhogy magadnak nyúlkálj bele és lencsét hordj, ami gátolja a hegesedést.

Állítólag PRK után kb. 6 hónappal, miután visszanő a szem szaruhártyája lehet kontaktlencsét hordani vizsgálat után, ha bírja a szem és találnak megfelelő kontaktlencsét.

2012. aug. 10. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:

a 3 nap alatt teljesen begyógyul, legalább is nekem teljesen begyógyult, corneregel géllel lehet gyorsítani a folyamatot


a szaruhártya valóban 6 hónap alatt regenerálódik teljesen, de ez idő alatt csak az UV árthat neki


a régi, rezgőkéses eljárásoknál voltak megkötések, hogy emelni se szabad, meg vízbe menni stb, de a lézereseknél csak az UV jelent veszélyt


mondjuk akár mi is az igazság, én se hordanék rögtön lencsét a műtét után, de 2 hét elteltével be merném rakni

azt meg ki lehet bírni szemüveggel


meglesz a műtét és 4-5 nap elteltével olyan természetes lesz, hogy szinte elfelejted, hogy ott bármit is csináltak :)

2012. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3 nap után nem regenerálódik annyira a szem, hogy idegentestet lehessen belehelyezni, amire ha nem figyelsz eléggé lehet nem is 100% steril.

Ekkor még a látásélesség sem áll be, állandó dioptriás szemüveget se hiszem, hogy ajánlanának hordani.

A lézeres műtétnél is van olyan, amelyik belevág a szembe, így erőbehatásra később is elmozdulhat a lebeny, emiatt nem ajánlják a kontaktlencsét. A PRK-nál nincs ilyen, ott a legnagyobb az esély a műtét utáni lencsére.

[link]

[link]

2012. aug. 11. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
nem sajnos, es meg cylinderes is lett a szmeem:(
2012. dec. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, a szemem is bírná, viszont nem lehet korrigálni a látásom, mert ugyanazon szemem egyik felén (szaruhártyáján?) -1,0 , a másik felén meg torz ugyanazzal a lencsével. Tehát nem egyforma ugyanazon szemem törése, így kontaktlencse hiába illeszthető rá. Engem is azzal hülyítettek PRK után, hogy lehet majd kontaktlencsét viselni, aztán nem nyert...
2019. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!