Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olyan létezik, hogy valakinek...

Olyan létezik, hogy valakinek a szemének nincs görbülete, és emiatt nem lehet kontaktlencsélye?

Figyelt kérdés

#létezik #görbület #szemének #kontaktlencsélye?
2012. aug. 16. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
kénytelen leszel akkor szemüveggel helyesírási szótárt olvasni.
2012. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na álljunk meg egy szóra kedves előttem válaszoló! Én egy szóval nem mondtam, hogy nekem van ilyen gondom! És nem értem, miért kell rögtön szidni? Tudom tudom hogy kontaktlencséJe na
2012. aug. 16. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs a szemének görbülete??? Minden szemnek van egy felszíne ami domború valamilyen mértékben. Vagy hogy érted?
2012. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egyik ismerősöm mesélte, hogy azt mondta neki az orvos hogy nincs a szemének olyan görbülete, hogy lenne rá jó kontaktlencse
2012. aug. 16. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja az lehet, hogy mondjuk olyan lapos a szeme hogy nem gyártanak rá való lencsét.
2012. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 retrojedi válasza:
Bizonyos szaruhártyát érintő szembetegségeknél (pl. keratoconus) előfordulhat, hogy a szem felszínének nincs egységes görbülete, hanem 'hepehupás', hegyek és völgyek vannak rajta. Persze csak néhány 10 vagy 100 mikron magasak/mélyek, de ahhoz elég, hogy a szokványos (lágy) kontaktlencse ne tudjon rajta megtapadni. Ilyenkor kemény kontaktlencse lehet a megoldás, bár van aki azt se bírja hordani.
2012. aug. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan van csak, hogy a görbület olyan ritka, hogy nincs rá lencse. Nekem 9-es görbületem van, itthon egyedül egy napi lencsét lehet kapni méreg drágán, meg egy ősi havi lencsét, olyan rossz tulajdonságokkal, hogy azt nem hordhatom, a megfelelő lencse mellett is állandóan műkönnyt kéne használnom. Szóval van, aki nem tud kontaktlencsét viselni ilyen miatt. Képzelem, ha valakinek mondjuk 9,2-es a görbülete... ugyanis 9,1-esig gyártanak lencsét, meglepő módon azonban azok gyakoribbak, mint a 9-esek.
2012. aug. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, mint előttem válaszoló. Tesómnak nem volt jó a lencse, mindig kiesett neki, kiderült hogy a görbülettel volt a baj. Aztán ajánlottak neki másikat, elég drágán, így nem lett kontaklencséje :)
2012. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!