Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van esély 10. 000. Ft. -ból...

Van esély 10. 000. Ft. -ból egy fiatalos szemüveget vásárolni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 23. 11:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
egyébként a kontaktlencse alkalmi használat esetén nem érné meg jobban? nem olyan rossz a szemem, csak ha meccsre/színházba megyek, akkor hiányzik
2012. aug. 23. 13:33
 12/17 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse sokkal jobban megéri. Nekem is az van. Havi lencse, de hétvégén hordom csak, így évi szinten 10ezer ft-ba van. Ez bőven jó ár, és milliószor jobb érzés mint a szemüveg az orron.

Szemüveget vagy 10 évvel ezelőtt csináltattam, 30ezernél valamivel több volt, pedig semmi extra, nem is néz ki túl jól. Soha többé szemüveget...

2012. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az kontaktlencsétől is függ, barátnőm pl 6000-ért veszi a havi kontaktlencséjét ami jó árnak számít, én pedig a vision expresszben vettem 44 ezerért szemüveget akciósan mindennel együtt és nagyon dizájnos. Vagyis neki 8 havi lencse már többe kerül.

Ha főleg csak alkalmanként hordanád, akkor fölösleges a kontaktlencse, vagy akár egy méregdrága szemüveg, ez azoknak fontosabb akik egyfolytában hordják, vagy akik nem sajnálják a pénzt, de a kérdésed alapján szerintem neked nem lehet potyára csak úgy 40-60 ezred. (még ha évente csak 10 ezer is, pár év után meg az is több, mint egy jobb szemüveg)

2012. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
DE az orvosok tanácsa alapján annak, akinek kontaklencséje van, legyen tartalékba egy szemüvege!
2012. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát 30 darab napi lencse kb 20ezer, ha eltér a két szemed dioptriája, akkor két doboz kell kapásból. Ha neked megéri... Havi lencsét ne vegyél ilyen célra, ha hordod, ha nem, nagyon max 5-6hétig használható. Plusz a folyadékot akkor is cserélni kell rajta naponta, ha nem használtad aznap, így ez se olcsóbb, egy évig használni meg... hát én nem a látásomon spórolnék.

Ha meg azt mondták, hogy kell szemüveg, akkor kell és kész. :D Lencse mellé is kell amúgy tényleg.

10 ezerből semmi esély, alap lencse minden nélkül alsó hangon 15k/pár. Ahhoz még kell egy keret, meg némi munkadíj.

(Az anyagköltség meg egy dolog, de a keretek is nagyon precíz gépekkel készülnek, ilyen lézer, olyan lézer, persze a 150ezres kereten tényleg a nevet fizeted meg.

A lencsét meg be kell csiszolni, ami szintén egy igen precíz és idegőrlő munka, és ezért sok helyen semmit sem kérnek. Azért ezt is kalkuláld bele. :D Persze nem jó, de ez van, én sem szeretek 40ezret kiadni egy szemüvegért)

2012. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Van rá esély. Október a látás hónapja, és a Lens optikákban ilyenkor van egy olyan akció hogy 10 ezer forintért keret + lencse. Persze csak bizonyos keretekre érvényes az akció. Én speciel így fogtam ki a mostani szemüvegem. Kérdés hogy kibírod-e októberig és hogy találsz-e megfelelő keretet az akción belül.
2012. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi! vizsgálat is benne van az árban?
2012. aug. 28. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!