Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol érdemes neten kontaktlencs...

Hol érdemes neten kontaktlencsét rendelni és hogyan kell?

Figyelt kérdés
Kaptam adatokat, hogy milyenek a lencséim, de nem értek hozzá! Mi mit jelent? sph, ax az mit jelent?, mert az sph-m az M01,50 és az ax-om 90! Ugye ez mellett még van cylinder, görbület és átmérő adat! Az én lencséim tórikusak! Hol lehet neten olyan lencséket rendelni, ahol minden adatot belehet állítani, hogy mi mekkora? Olyan lencséket szeretnék, mint amilyenek most a szemembe vannak, de optikában drágább és ezért szeretnék neten rendelni!
2012. aug. 27. 20:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a típusára az van írva, hogy PE DRTP! Ez is mit jelent?
2012. aug. 27. 20:52
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy ez a sok rövidítés mit jelent, de szerintem inkább optikából rendeld. Neten azért kétséges a származása, meg ilyenek, az optikában viszont tudsz reklamálni, ha valami probléma van.

Inkább legyen picivel drágább, minthogy valami fertőzést, miegyebet kapj a neten rendelt lencsétől.

Nézz körül több optikában az áraknak, és ahol olcsóbb, de ugyanolyan minőségű, mint ami kell onnan rendelj! Nem éri meg kockáztatni, mert a szemed egészsége a legfontosabb!

Egy kontaktlencsés 17 éves lány.

2012. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csak annyi, hogy az optikus is internetről rendeli meg, és drágábban eladja...
2012. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Tőlük rendelek mindig, mert gyorsak, rendesek, sok kedvezmény, ajándék... de ha máshol olcsóbb a te lencséd akkor máshol rendeld meg, érdemes googleba mindenhol megnézni.

De először is jó lenne tudni a lencséd márkáját és típusát, ahhoz hogy meg tudd rendelni.

Tengely (ax), dioptria (sph. dptr), a cilinder érték (cyl. dptr), a görbület (bc), mind a lencse dobozán található.

Neten rendelt lencse tökéletesen ugyanaz mint amit optikában adnak, csak olcsóbb, jobban megéri.

2012. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!