Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha lézeres látásjavítás után...

Ha lézeres látásjavítás után nem lesz jó a szemem, hordhatok kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

PRK műtét után állítólag a szaruhártya elvékonyodása miatt intoleránssá válthat a szem, és nem is biztos, hogy a műtét utáni görbületre gyártanak lencsét.

Lasik után a lebenyes megoldás miatt írják, hogy nem ajánlott belenyúlni, mert a lebeny elmozdulhat, bár én inkább PRK műtétet szeretnék. Mivel rossz a szemem, így biztosan nem lesz 100%.

[link]

[link]



2012. aug. 28. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyen komoly kérdésre szerintem ne itt keresd a választ, hanem egy igazi szakértőnél....a szem komoly dolog, nem kéne vele játszani felelőtlenül ..:)
2012. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyetértek 15:53-mal.

Mert mi van akkor, ha most itt a többség birka módjára azt mondja, hogy igen, aztán tönkrevágódik a látásod, hm?


Akkor kin kéred számon a dolgot? Egy ismeretlen laikuson, akinek a nevét se tudod?


Szerintem jobb, ha nevesíthető szakemberhez fordulsz,aki bármit mond, azért felelősségre vonható...

2012. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eddig a szakemberek is mást mondtak, általában azt, hogy egyéni elbírálás, valaki szerint fokozottabb ellenőrzés mellett nyugodtan, más szerint nem.

Olyanok is érdekelnének, akik már túl vannak a műtéten és hordanak/hordanának kontaktlencsét.

2012. aug. 28. 17:19
 4/4 anonim válasza:

A kérdést megítélni nagyobb bizonyossággal csak a műtétet követően lehet. Ezért mond mást az egyik, és mást a másik orvos. Alapvetően nem lehetetlen a lencsviselés, de nem ritka az sem, hogy valaki intoleráns lesz a lencseviselésre. (a műtéti megoldásokat követő tapasztalalatok is vegyesek..)

Üdv,

Netoptik

2012. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!