Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor tudom majd belerakni a...

Panna010108 kérdése:

Mikor tudom majd belerakni a kontaktlencsét a szemembe?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam azóta csak próbálgatom de nem nagyon sikerül.

Véleményeteket kérném.!

Köszönöm, :)


2012. aug. 30. 13:11
 1/7 anonim válasza:

az első kontaktlencsédet nem szemésznél kérted? Ő segít, megmutatja hogyan kell berakni. Vagy valaki ismerősöd nincs, aki kontaktlencsés?


Egyébként pedig próbálj meg nem pislogni, és az alsó szemhéjadat lejjebb húzni. Nem egyszerű, de majd belejössz :)

2012. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha próbálkozol, úgy ahogy megmutatta az orvos akkor sikerülni fog. Ne add fel 5 perc után... eleinte ez jóval tovább tart. Nekem az első napokban 40 perc volt berakni kb.
2012. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem legelőször 1 óra után sikerült betenni. A következő napokban fél óráig tartott.

2 hét után már simán ment.

2012. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van ismerősöm majd megkérdem tőle hogy nem segítene, de én hiába próbálom nem nagyon sikerül. :(
2012. aug. 31. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem betanításon több, mint 2 óra volt.

Első nap otthon már csak 40 perc a két szem.

Második nap ment 20 perc alatt.

Harmadik nap kb. 10 perc.

Innentől pedig max 5 perc.

Ma már egy perc sincs, pedig csak 2 hónapja van lencsém.


Nagyon fontos, hogy jól kifeszítsd a szemed, hogy ne tudj pislogni! Ha ez megvan, akkor már csak bátorság kell, hogy rárakd a szemedre. Tudom, hogy nehéz, én is sokat bénáztam. Egyébként nekem úgy volt könnyebb, hogy a két ujjamra (amivel alul és felül feszítem a szemhéjam) papírzsepi darabot tekertem. Így nem csúszott ki az ujjam alól a szemhéjam ha már könnyeztem és sokkal könnyebben kifeszítettem. Berakni pedig úgy szoktam, hogy felfelé nézek, és amikor érzem, hogy rácuppant, akkor nézelődök egy kicsit (amíg rá nem illeszkedik a szememre), és csak utána engedem el a szemhéjam.


Remélem segítettem! :)

2012. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azonnal be tudtam tenni, csak kivenni volt mindig fél óra :)

úgy szoktam hogy tükörhöz odahajolok (jobb kezes vagyok)jobb mutatóujjamon a lencse, bal középső és gyűrűs ujjammal felhúzom a felső szemhéjamat, jobb gyűrűs és középső ujjammal az alsót. A jobb mutatóujjamat pedig olyan közel teszem a szememhez hogy a lencse ráilleszkedjen a szememre.

Után becsukon a pislogóimat ás lazán megdörzsölöm a szemem hogy elhelyezkedjen a kontaktlencse. :)


Szólj ha kell a kivétel :P

2012. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én tegnap vettem a kontaktlencsém és elsőre már egy perc alatt beraktam meg is lepődött a szemész ma meg már elsőre sikerült viszont a kivétele beletelik egy öt percbe.
2012. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!