Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg hogyan javítja a...

A szemüveg hogyan javítja a szemet, ha nem állandóan kell hordanom, ha nem csak tv nézéshez, vezetéshez stb? 18/L

Figyelt kérdés
mindenki azt mondja nekem, hogy javítja igen, de én mindig is azt gondoltam, hogy a szemnek eléggé rossz, hogy egyszer hordjuk egyszer meg nem. A balba 0.5 ös lett a jobba nem kellett. Ez javulhat?
2012. aug. 30. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyet se hallottam még, hogy javítja :D Max kevésbé romlik miatta...
2012. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet én vagyok hülye, de tudtommal a szemüvegnek nem az a funkciója, hogy megjavítsa a szemet, hanem hogy kiküszöbölje a szemlencse hibáját, amikor éppen hordva van.
2012. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem javítja, csak jobban látsz vele.

Én még abban is kételkedem, hogy akadályozná a romlását. Én hatéves korom óta böcsületesen hordtam, mégis folyamatosan romlott évtizedeken át.

Sőt van egy könyvem, az a címe, "Dobd el a szemüvegedet!", ez szemtorna-gyakorlatokat ír le látásjavítás céljából. (Nem mertem kipróbálni)

2012. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szemüveg nem javítja a szemet, csak segít a látásban amíg rajtad van. Viszont a szemtorna hasznos és segíthet ha minden nap csinálod.
2012. aug. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló

Miért nem mered kipróbálni?

Nem akarok senkit sem megtéríteni, de nekem 1 hónap alatt elég sokat javult a látásom és semmi "veszélyről" nem halottam még, max nem válik be, rosszabb nem lesz.

2012. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló!

Azért nem merem kipróbálni a szemtornát, mert nálam már a nagyfokú rövidlátásnak (16 dioptria) a szövődményei is jelentkeztek: különböző gyulladások, bevérzések a retinán, összecsapzódott homályok az üvegtestben. Az egyik szememen elvesztettem a centrális látásomat sárgafoltsorvadás miatt.

Természetesen akinek semmi ilyen problémája nincs, és csak 1-2 diopptriás a szeme, annak azt mondom, próbálkozzék bátran.

2012. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!