Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha hibás dioptria/ cilinder...

Ha hibás dioptria/ cilinder lett megállapítva, kicserélik ingyen a lencsét?

Figyelt kérdés

5 éves korom óta szemüveges vagyok, 7-8 évesen kaptam az első cilindert. Mindig is nehéz volt megszokni, de a mostanit még jobban...elvileg össz-vissz negyed cilinderrel lett gyengébb a jobb szemem. 2 napja viselem, de nem tudok hozzászokni...szédülök, hányingerem van fáj a fejem. És a legrosszabb, hogy úgy érzem a régivel jobb. Nem látok jobban, mert ugyanúgy látok mindkettővel, csupán a régivel nem szédülök. Lehetséges h az új rosszul lett megállapítva? Panasz nélkül mentem a szemészetre, csak kontrollra, mert 1.5 éve nem voltam, 4 éve ugyanaz a lencsém volt. Tehettem volna a régi keretbe az új lencsét, de szerettem volna egy másik keretet, mert a régi már kicsi volt...az új meg sajnos elég sokba került(70e ft).Mi a teendő ha rossz lencsét kaptam? Nekem kell állni az új árát? Mert az eléggé kiborítana ha ennyi pénzt feleslegesen kidobtam volna az ablakon...

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, csak aggódom.



2012. aug. 31. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor cserélik ingyen, ha ott vizsgálták a szemed, ahol a szemüveg vásárlása is történt.
2012. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem probléma, természetesen ott történt. Egyébként előtte voltam szakrendelésen , és ott is ugyanazt állapították meg mint az optikában(Ofotért). Szerinted mit csináljak? Várjak még vagy menjek vissza? Nagyon zavaró...
2012. aug. 31. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Hord meg egy kicsit, de ha nem javul, akkor mindenkepp menj vissza. Ha nem jo valami ki kell cserelniuk!
2012. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ultolso vagyok. Lehet csiszolasi, beallitasi problema is.
2012. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!