Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használhatom-e plusz egy...

Használhatom-e plusz egy hétig az egy hónapos kontaktlencsémet, ha azt a "valódi" határidőn belül nem hordtam?

Figyelt kérdés

Augusztus 2-án kaptam meg a lencséket, és az optikus azt mondta, hogy semmilyen körülmények közt ne hordjak egy havi lencsét egy hónapnál tovább, akkor sem, ha közben vannak kihagyások a viselést illetően.


Múlt héten a Balatonon voltam, és egy teljes hétig nem hordtam a kontaktlencsét. Sajnos nincs most arra pénzem, hogy rendeljek, de a hét közepén már le tudom adni a rendelésem, tehát péntekre, legrosszabb esetben hétfőre megérkeznek az újak.

A kérdésem tehát, hogy lehet-e bármi probléma belőle, ha még a következő héten viselni fogom őket?

Esetleg, ha nem viselem egész nap, hanem amikor hazaérek a suliból kiveszem?



2012. szept. 2. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld meg, nekem ha már nem jók, akkor bök, meg szúr meg minden...ha ilyen nincs, akkor szerintem okés a dolog, bár azért nem buzdítalak erre, biztos, hogy van oka, hogy ez a "szabály"...

Szemüvegben miért nem akarsz menni?

2012. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem passzol a dioptria a szemüvegemen. Sem a szememhez, sem a kontaktlencséhez. (Ha rögtön felveszem a szemüvegem a lencse kivétele után, kicsit szédülök is benne

A szemüvegem: -1,75 és -3; a kontaktlencsém: -2 és -3)


A másik ok pedig, hogy nekem még új ez a szemüveg nélküli élet, és nagyon élvezem :D

2012. szept. 2. 22:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem!

A szemem: -1,75 és -3

A szemüvegem: -1,75 és -2,75

A kontaktlencsém: -2 és -3

2012. szept. 2. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez baromság amit az orvos mondott, van mikor a havi lencséket 3-4 hónapig hordom, ha csak alkalmanként használom nem minden nap.
2012. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem minden orvos eddig azt mondta hogy számolni kell hány napot hordom, havi lencsét 30 alkalommal lehet. Mivel csak hétvégén hordom és havi lencsém van, azt mondták nyugodtan csinálhatom így, mert a lencsének semmi baja nem lesz mikor csak folyadékban áll. És még így is túl szoktam hordani 10-20 nappal. Sosincs semmi baj vele. Szóval a tiéddel sem lesz gond egész biztosan.
2012. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor oké, köszi a válaszokat! :)


Gondoltam arra, hogy csak azért mondja ezt, hogy minél több pénzt költsek rá.

Ha a netről rendelem, 2653-ra jön ki egy pár, ha az optikában veszem, akkor 2990. A különbség meg gondolom, az optika saját haszna.

2012. szept. 2. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
úgy úgy
2012. szept. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer plusz egy hét belefér. De azért aki hülyézi a dokikat meg pénzéhséget gyanít: igenis van oka a 30 napos limitnek. A lencse hordás közben fokozatosan öregszik, romlik a légáteresztő és folyadékmegkötő képessége. Ezen kívül pedig az öregedő lencsén könnyebben megtapadnak a bacik, és csúnya, akár gennyes szemgyulladást okozhatnak.


Persze, lehet 3-4 hónapig hordani, végül is mindent lehet, csak kérdés megéri-e kockáztatni a nyálkahártyád épségét és a szemed világát a spórolás miatt. Nekem nem éri meg. Nem mondom, hogy mindig a 30. nap végén kidobom, de általában minden hó elején cserélem.

2012. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szemlencsében nincsenek erek. Ha a kontaktlencse nem engedi át jól az oxigént, akkor ezek elkezdenek kialakulni benne. Mire észreveszed, hogy baj van, már nem lehet segíteni.
2012. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!