Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt már, aki megműtette a...

Volt már, aki megműtette a szemét lézeresen, hogy ne kelljen szemüveget használnia?

Figyelt kérdés
Különösen a pesti Optik Med klinikáról szeretnék megtudni többet:tényleg olyan jók?,Nem volt e semmi gond, stb....
2009. júl. 30. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom a válaszokat, engem is érdekelnek az eredmények.A Sasszem klinikáról hallottál? Elég jókat olvastam róla. Amgy nehéz dönteni.
2009. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tavaly áprilisban műtettem mindkét szemem az Optik Med klinikán. A műtét előtt -5-ös szemüveget viseltem, gyakorlatilag nélküle semmit nem láttam. Most tökéletes a látásom.

A klinikáról csak jókat tudok mondani. Kedvesek, segítőkészek, profi módon végzik a dolgukat. Semmi gondom nem volt, sem a műtétnél, sem a kontrollokon. Nem bántam meg, hogy megcsináltattam.

Ha konkrét kérdéseid is vannak, szívesen válaszolok.

2009. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt meg Én megkérdezném, hogy meddig tartott a felgyógyulás, és mennyibe kerül. Anyumnak nem ártana, neki is ilyen rossz a szeme, csak hallottuk, hogy nagyon drága.
2009. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát elég drága. Nekem az olcsóbb műtétem volt, ha jól emlékszem 260000 Ft volt a két szemem. Csak azért tudtam megcsináltatni, mert egészségpénztári tag vagyok.

A műtét után kb. három napig volt elég kellemtelen, fájt, szúrt, könnyezett, zavarta a fény. Aztán rohamosan el kezdett javulni, két hét után már semmi problémám nem volt.

A műtét után kb. 3 hónapig szemcseppet kellett használnom, és folyamatosan kontrollra járni. Fél évig, ha kimész az utcára, napszemüveget kell hordanod, mert az UV sugárzás nem tesz jót neki.

Egyébként szerintem ugyanarról a klinikáról beszéltek. Az Optik Med végzi a sasszem elnevezésű lézerkezelést.

2009. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szemorvosod pontosan meg tudja mondani érdemes-e megmuteni a szemedet. En is meg akartam mutetni, hogy ne kelljen szemuveget hordani, de a doktorno azt monta, hogy mivel nekem a szemuveg koromnál fogva szukséges, egy ido után a megmutott szemre is kell majd szemuveg.
2009. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Egyébként valóban egy és ugyanaz az Optik Med és a Sasszem.
2009. júl. 31. 07:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy mindenkinek sikerült. Hallottam egy érdekes dolgot, gondoltam ide illő téma, és esetleg valakinek hasznos lesz MAJD. Hamarosan olyan kontaktlencsét kaphat a szembeteg, ami át van itatva szemcseppel, és így nem kell cseppenteni a betegnek. Az ne kérdezze senki, hogy ezt mikor használja az egészségügy. Reméljük hamarosan :)
2009. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam rajta h megműttetem, csak félek. Nem olyan durva, -2-3 körül van, de sportolásnál-harcművészet, lovazás- nagyon zavar. ráadásul mindig összetörik a szemüvegem. Kontaklencse drága. tudom, a műtét is az, de az csak 1x...

ja, és a szemész azt mondta, h nem tud hozzászólni xd

mennyi ideig ajánlják h ne romoljon előtte a szem?

21 éves vagyok, és már kb 3 éve nem romlik :)

2010. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!