Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hanyas az a dioptria ahol már...

Hanyas az a dioptria ahol már az ember nem, vagy szinte csak 1 méterre lát el vagy még annyira se mert olyan rossz a szeme?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem 6dioptriás a szemem sajna, de szemüveg nélkül is jól látok nappal, csak sötétebb időkben vannak gondok:) bááár nappalse látok túlzottan élesen szemüveg nélkül...
2009. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az attól függ hogy hogy érted pontosan h nem lát el... én pl ellátni ellátok csak épp nem túl éles a kép, mivel -10es a szemem :S
2009. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
-4-es a szemem és szemüveg nélkül kb. egy-másfél méter távolságból már nem látok élesen.
2009. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
-6.5, ha leveszem az előttem kb 40centire levő klaviatúra billentyűit sem látom már. Rám igaz a mondás, az orromig ellátok....onnan tovább már minden homályosXD
2009. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még a szobám végéig,meg egy darabig az ablakomon ki még ellátok szemüveg nélkül nappal, de este már problémásabb. De a lépcsőn még a WC-ig fürdőszobáig még el tudok menni, úgy hogy nem esek le a lépcsőn. igaz, ehhez az embernek ismernie kell a helyet ahol lakik, vagy van, mint a tenyerét, és nem kell sűrűn átpakolgatni a dolgokat. Az én rövidlátásom, ami szemtengelyferdüléssel párosodott, az minusz nyolc, minusz kilenc volt utoljára.Ráadásul az én rövidlátásom az öröklött. szerencsére már nem romlik olyan ütemben, hogy félévente szemüveget kelljen cserélni. Amit most hordok, az már majd öt éves. És a szemet meg nemm kell erőltetni. Ezért is kell pár percekre felállni a képernyő és Tv elől,mozogni. Így a szem is pihen valamennyit. és nem kell belebújni sem a képernyőbe. Takarítás sem árt néha szemüvegnek, képernyőnek.
2013. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!