Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsének és a...

A kontaktlencsének és a kontaktlencse folyadéknak ugyanolyan márkájúnak kell lennie?

Figyelt kérdés

1 hónapja viselek kontaktlencsét. Elég komolyan vettem a tisztítását, így a 3 hónapos kontaktlencse folyadék adagból már csak néhány alkalomra elég adag maradt.

Úgy gondoltam, interneten rendelnék. iWear XR Supreme lencsém van iWear All-in-1 Supreme folyadékkal. Ugyanilyen márkájú folyadékot sajnos nem találtam a neten. Rendelhetek más márkájút? Van olyan, aki rendelt már netről és bevált neki? Kérlek olcsót javasoljatok!

És ha van még egy kis időtök, ajánlanátok jó netről rendelhető kontaktlencsét is? Ami lehetőleg szintén a legolcsóbb kategóriába tartozik?

Előre is nagyon köszönöm!



2012. szept. 29. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez havi lencse?

Mert akkor úgyis újat bontasz, tehát nem számít neki, hogy az első párat mivel tisztítottad..:) Egy lencse életében pedig egyszer lehet folyadékot váltani, mert "megviseli".:)

2012. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, havi lencse. 6 hónapra elég adagot vettünk. A további 5 hónapos adagomhoz tehát használhatok más márkájú folyadékot, de akkor csak azt az egy fajtát, igaz?

Köszönöm a választ :)

2012. szept. 29. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell olyan márkájúnak lennie, főleg mivel nem minden lencsegyártónak van folyadékja és fordítva. Kipróbálhatsz más márkát, esetleg kezdésnek vegyél kicsi kiszerelést, ha irritálna. Velem egyszer történt ilyen, nem irritált, csak fura fehér kirakódás lett tőle, inkább visszaváltottam. Épp pár hónapja vettem meg az első doboz Rossmannos folyadékom, kb. harmadannyiba kerül, mint az eddig használt Opti Free, viszont tökjó. Ha spórolni akarsz, próbáld ki, ugyanaz van benne, mint a többiben.

Neten sok kontaktlencsebolt van, pl. én a [link] -ról rendeltem legutóbb, de van még ezer másik.

Lencsét lehetőleg olyasmit válassz amilyet hordasz, teljesen új előtt ajánlott dokihoz menni aki megnézi jó-e az Neked, ne vegyél feleslegesen egy dobozzal. Ha mégis vennél, akkor a görbület a legfontosabb, az átmérő is jó, ha a megszokottól nem nagyon tér el. Na meg persze dioptria.

2012. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt egyszer váltani is lehet a folyadékot ugyanannál a lencsénél. De bármelyik kontaktlencseszaküzletben megmondják az összes tudnivalót erről.

Te mennyiért veszel 6 párat fél évre a neten?

2012. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen lágy lencséhez való folyadékot lehet használni. A márka teljesen lényegtelen, gyakorlatilag mind ugyanaz.

Én Rossmannosat (Best View) használok már vagy 2 éve, és szerintem nagyon jó. Az sem hátrány hogy 400 ft a kicsi, 800 körül van a nagy.


Kontaktlencsét innen szoktam rendelni:

[link]

[link]

De több oldal is van... onnan rendelj ahol olcsóbb a lencséd. Én is így szoktam, vannak néha akciók is itt-ott.

Lencsét nem ajánlok, mert nem mindenkinek jó ugyanaz.

2012. szept. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!