Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Okozhat a kontaktlencse...

Okozhat a kontaktlencse szemromlást?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, épp hogy megállítja.

Most viszont, másfél hónapja hordok lencsét, és észrevettem, hogy romlott a szemem.

Lehet a rossz dioptria miatt is? A szemem elvileg -1,75 és -3 (volt legalábbis, mikor megkaptam), a kontaklencsém pedig -2 és -3.



2012. okt. 1. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem jó az oxigén áteresztése akkor igen, de ezek a mai lencsék nem rosszak már, Egyébként a dioptria miatt nem hinném, mert 0,25 dioptria, főleg egy szilikon lencsénél még kell is.


Ami miatt érezheted, hogy romlott a szemed, hogy esetleg nehezen tolerálja a lencsét, ereződik, kiszárad és bizony száraz szemmel rosszabbul lát ez ember. Nekem ciklikusan változik a lencsetűrő képességem, ami nőnél normális a hormonok miatt és bizony ha kiszárad én sem látok rendesen. Próbáld ki, hogy szorgalmasan, minden reggel és este csöpögtetsz, nekem ez a Refresh szemcsepp jött be, patikában, látszerésznél lehet kapni. Amúgy cseppentés után kiélesedik minden. Azt, hogy hiányos a könnyfilmed, nem biztos, hogy érzed, amúgy allergia szezonban meg még nagyobb probléma. Amúgy szedjél valamilyen szemerősítő vitamint. Nekem azok is használtak. Ha gép előtt dolgozol sokat, akkor meg minden fokozottan igaz amit leírtam.

2012. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha rossz minőségű akkor biztosan, de egyébként is romlik a szem, lencse nélkül is.
2012. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!