Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akkor sohase lehet kontaklencsém?

Akkor sohase lehet kontaklencsém?

Figyelt kérdés
elmentünk egy szemorvoshoz, azt mondta h görbületi probléma miatt nem ajánlja a kontaklencsét,maradjak a szemüvegnél.Most akkor örökéletemre szemüvegesnek kell lennem??
2012. okt. 8. 21:09
 1/7 Alaque ***** válasza:
Nem tudom, mi az a görbületi probléma. Ha szemtengelyferdülésről van szó, akkor attól nyugodtan lehet. Nekem is van mindkettő - szemtengelyferdülés és kontaktlencse is. Előbbi amióta az eszemet tudom, utóbbi vagy nyolc éve.
2012. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért köszi:)
2012. okt. 8. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Asztigmia? Van olyan ismerősöm, aki asztigmiás, és hord kontaktlencsét. Érdemes kikérni egy másik orvos véleményét is.
2012. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kérdezz meg egy másik orvost...

lehet hogy olyan a szemed görbülete, amilyenre magyarországon nem gyártanak lencsét (előfordul ilyen)

de valakinek szimplán csak nem bírja a szeme, hiába átlagos a görbülete és kapna rá 5-féle lencsét

2012. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Görbületi probléma? Szerintem azt jelenti hogy nincs olyan görbületű lencse mint a szemed. De persze nem ártana ha bemennél mondjuk ofotértbe és vizsgálatot csinálnának ott is, most októberben úgyis ingyenes. Más görbület is jó lehet, ha nem kényelmetlen. De ez csak próba után derül ki.
2012. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szemorvoshoz menj, hanem optikába. Ott is van szakképzett ember, aki majd szépen megvizsgálja a szemedet. És ők otthon vannak a kontaktlencsékben...
2012. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alaque ***** válasza:

Igen, egyebkent optikaban akkor is csinalnak neked, ha amugy nem lenne szabad. Viszont azzal szamolni kell, hogy szandekosan ala- vagy folelonek, hogy lehetoleg minel dragabb legyen, es saaajnos pont ne legyen akcios. Nem rosszmajusag es nem tulzas, sajnos nagyon is komoly. Vision Expressben 2-3 dioptrianyit lelkiismeretfurdalas nelkul manupilalnak, ha elso szemuveges vagy, vagy nagyon rossz a szemed, akkor plane, de amugy is.


Erre en azt a modszert talaltam ki majusban, hogy elmegyek korzeti szemeszetre vizsgalatra (kaptam is idopontot novemberre), ott majd kerek egy olyan papirt, amin minden rajta van, azzal pedig bemegyek akarhova szemuveget/kontaktlencset csinaltatni.

2012. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!