Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez lehetséges? Ti mit csinálná...

Ez lehetséges? Ti mit csinálnátok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Pár éve használok kontaktlencsét és utóbbi időben kipróbáltam a Biofinity és Air Optix lencséket. A következőket tapasztaltam:

A biofinitynél nagyon élesen láttam, de sok pislogásnál furcsa, szúró érzést éreztem. Nem elviselhetetlen volt, de néha azért (főleg nap végére) zavart. Azt hittem, hogy kiszárította a szemem, de kivéve éreztem, hogy nem száraz a szemem. Ezért örültem a hóap lejárta után, hogy az Air Optixot használhatom, ami előzőleg bevált. Csakhogy amit a Biofinityvel tisztán, élesen láttam, addig az az Air Optixszal homályos és összefolyik. Ugyan ennek a lencsének a viselése kényelmesebb, de zavar, hogy nem látok jól, pedig ugyanaz a dioptriája volt a Biofinitynek is!!!!


2012. okt. 11. 17:36
 1/2 balkalolka ***** válasza:
Menj el szemészhez, esélyesen összeszedtél egy fertőzést még az első típusú lencse előtt. Alapszabály hogy ha bármiféle irritációt érzel vedd ki a kontaktlencsét és ne használd. Szerintem a mérete nem volt megfelelő, akkor tud csúszkálni meg "szúrni". Mondd el a tapasztalataidat ott ahol vetted és kérj másikat, garanciában. Ezt persze csak úgy lehet megtenni ha nem hordod ki az időtartamát.
2012. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy fertőzést kaptam, mert semmi baja nem volt a szemennek, a mérete pedig nem lehetett rossz, mivel a másik lencse is akkora. Ez most teljesen jó, csak mint írtam, nem olyan éles. A szemész, akihez jártunk, egy olyan kontaktlencsét írt föl, ami egyáltalán nem volt viselhető a szememhez, szóval ezek után nem is tudom, mit tegyek, az a baj, h minden a pénzről szól, már nem ez az első eset, hogy átvertek... :-( köszönöm a válaszod!
2012. okt. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!