Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemembe lehet cseppenteni...

A szemembe lehet cseppenteni a kontaktlencse folyadékból, ha száraznak érzem a nap végére a szeme?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, és nekem bevállt, de nem tudom, hogy lehet-t ezt így. Biofinity toric-ot használok options multi folyadékkal

2012. okt. 13. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
olvasd el a mellékelt tájékoztatót ;)
2012. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lehet. De ugyanúgy jó a műkönny is.
2012. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És mit mondjak az optikába, ha műkönnyet akarok? Mert ugye azt nem mondhatom, hogy műkönnyet szeretnék venni. Meg azt sem mondhatom , hogy száraz a szemem a nap végére, mert akkor meg egyszerűen félek hogy eltítlt tőle,

Még csak most van egy hónapja körül, hogy ezt hordom, már ki is cseréltem a próbalencsét rendes lencsére., 14 vagyok

2012. okt. 13. 21:10
 4/8 anonim válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Műkönnyet a gyógyszertárban lehet kapni. (1600 forint körül van) Egyszerűen bemész, mondod, hogy lágy lencsét használsz és egy idő után száraznak érzed a szemed, szeretnél venni műkönnyet. Sok ember használ, főleg aki sokat ül számítógép előtt vagy légkondicionált helységben. Az optikus pedig emiatt biztos nem fog eltiltani tőle. Nekem is van műkönnyem, ez természetes dolog a kontaktlencse használatnál. Remélem segítettem.:)
2012. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
optikában is lehet műkönnyet kapni, a patikában nyilván olcsóbb... nem mellesleg miért tiltana el a lencsétől az optikus? én ma hoztam el a lencséimet (évek óta nem hordtam már ) és eleve kértem cseppet, mivel már a lencsepróba alatti 45 percben is teljesen kiszáradt a szemem ;)
2012. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenek miatt nem tiltanak el tőle. Normális hogy a nap végére kiszárad a lencse a szemedben. Másnál is így van ez. De a lencséhez való folyadék is jó cseppenteni. Nekem az orvosom mondta hogy használhatom nyugodtan szemcsepp helyett. Nekem Best View (a Rossmannos) folyadékom van.
2012. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

NEM-NEM-NEM!!!

Nem lehet nedvesítésre használni az összes ápolószert! Alapesetben el kell olvasni a tájékoztatót, és az ott leírtanak megfelelően kell eljárni! (persze a legtöbb ápolószer használható, DE nem mindegyik!)

Amennyiben olyan (egyébként nagyszerű hatásfokú) hidrogén-peroxidos oldat kerül a szembe, aminek ott semmi keresnivalója, az biztos, hogy emlékezni fog rá a próbálkozó(mar-éget-szúr...a falat levakarnád inkább puszta kézzel)!

Üdv,

Netoptik

2012. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

NEM-NEM-NEM!!!

Nem lehet nedvesítésre használni az összes ápolószert! Alapesetben el kell olvasni a tájékoztatót, és az ott leírtanak megfelelően kell eljárni! (persze a legtöbb ápolószer használható, DE nem mindegyik!)

Amennyiben olyan (egyébként nagyszerű hatásfokú) hidrogén-peroxidos oldat kerül a szembe, aminek ott semmi keresnivalója, az biztos, hogy emlékezni fog rá a próbálkozó(mar-éget-szúr...a falat levakarnád inkább puszta kézzel)!


A szemcseppek sem egyformák, van olyan amit minden további nélkül lehet használni Kontaktlencséhez, míg másokat nagyon nem. (..sajnos ezt nem minden gyógyszertári dolgozó tudja...tisztelet a kivételnek!)

Néhányan érzékenyek bizonyos típusok tartósítószerére, de ez általában hamar kiderül...


Üdv,

Netoptik

2012. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!