Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A napokban szemvizsgálaton...

A napokban szemvizsgálaton megállapították, hogy -0,5-es szemüvegre van szükségem és van egy kis szemtengelyferdülésem. Van valami jó torna, ötlet, hogy hogyan tudnám erősíteni, javítani szememet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

én ugyanilyen szemre csináltattam szemüveget. ha erőlteted, akkor csak romlik.


most látom csak, hogy mennyire nem láttam :) ha autót vezetsz, akkor a biztonság érdekében legalább akkor hordj szemüveget.

2012. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fog javulni. Hord a szemüveget legalább vezetéskor, olvasáskor.
2012. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A fénytörési hiba nem javul meg holmi szemtornától. A -0,5 dioptria azt jelenti, hogy egy picivel a retina előtt van a fókuszpont és ezt tolják 0,5 dioptria segítségével a helyére.

Esetleg ha sikerülne egy hangyányit laposítani a szaruhártyán vagy a szem tengelyének hosszát csökkenteni, akkor meg lehetne úszni a szemüveget/kontaktlencsét/excimer lézert.

2012. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Azt hogy lehet elérni?
2012. okt. 21. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb sehogy, csak ezzel szemléltettem, hogy kár vitaminokat szedni vagy tornázni, mert a szaruhártya görbületén vagy a szem tengelyének hosszán az nem változtat. Mondjuk Excimer lézerrel tudják a szaruhártya görbületét módosítani sejt párologtatással, de ilyen kis dioprtia esetén nem érdemes. A szemtengely ferdülés ráadásul azt is jelenti, hogy a szaruhártya felszíne nem egyenletes gömb felszínt alkot, hanem kissé tojás alakú. Ezen sem lehet segíteni tornával.
2012. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, én csináltam szemtornát és javult is a szemem, ugyanígy a húgommal is csináltattam, ő még fiatal, neki sokkal hatásosabb volt, hamarabb ért el javulást vele. Szóval nyugodtan próbáld ki te is, ártani biztos nem fog a szemtorna. Persze szemtengelyferdülésen ez sem segít.
2012. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát én még nem láttam senkit, aki letornázta a dioptriáit, de még csak nem is hallottam róla. Olyat esetleg igen, hogy kisebb kancsalsági problémák ellen lehet tornáztatni vagy egy másik állítás szerint az alárendelt szem erősítésével olyan egyensúly hozható létre, ami finomítja a mélységérzékelést, de fénytörési hibát letornázni?! Ráadásul a szem alkalmazkodó képessége fokozatosan csökken, ami megint csak ellenünk dolgozik az évek múlásával (ez születésünktől kb 60 éves korunkig tartó folyamat).
2012. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is csináltam szemtornát. Kb. 1 hónap alatt javult a szemem -3-asról -2-esre. (Sajnos lusta voltam folytatni a szemtornát). Aztán 3 évig nem hordtam szemüveget, mert olyan volt a munkám, hogy nem volt fontos. Így sem romlott a szemem, csak akkor, amikor az új munkahelyemen ismét el kellett kezdenem hordani a szemüveget.

A "Dobd el a szemüveged" könyv alapján tornáztam.

Szerintem -0,5-ös szemüveget fölösleges hordani, ha csak rövidlátó az ember. Persze a szemtengelyferdüléssel más a helyzet, azzal muszáj szemüveget hordani. Arról nem tudok, hogy ezen segít-e a szemtorna, mert én vagy 20 éve csináltam, és már nem emlékszem.

2012. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!