Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért akar egyre több ember...

Miért akar egyre több ember kontaktlencsére váltani?

Figyelt kérdés
Azt még megérteném, hogy néha hordana kontaktlencsét meg sporthoz, de hogy állandóan. Ráadásul ma már olyan szép szemüvegkeretek vannak, hogy öröm egy csomót felpróbálni. A szemcsi öltöztet.
2012. okt. 31. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mert még mindig van olyan ember akinek nem áll jól a szemüveg, ráadásul kontaktlencsével teljes a látótér, szemüveggel viszont még mindig van holttér. Kényelmesebb is a kontaktlencse, mert az nem fog párásodni ha átlépsz egy hideg helyről melegebb helyre.
2012. okt. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem koszolódik össze folyton, nem torzítja el a szemedet (teszi feltűnően kisebbé/nagyobbá) egy magas dioptriájú szemüveglencse, nem mindenki szeret felöltözve lenni :) Én észrevehetően közvetlenebb, magabiztosabb vagyok, ha nincs rajtam szemüveg.
2012. okt. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert sokkal jobb, olyan, mintha nem is lenne semmi baja a szemednek. Próbáld ki :)
2012. okt. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a szemüvegem, de vannak hátrányai. Pl. tisztítani napi többször kell, ha megkarcolódik, nem nagyon lehet rajta segíteni, azon kívül sminkelni szemüvegben nem lehet, ha leveszem, akkor meg alig látok valamit a tükörben.
2012. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szemüvegnek sok hátránya van amit egy kívülálló(aki nem hordja) nem vesz észre.

Könnyen koszolódik, ha zsíros(a kezedtől) akkor fénylik a lencséje. A szakmámban nem jó a szemüveg mert tanuló koromban az első évben nagyon karcos lett a sok portól amit letöröltem róla.

Az esőcsepp zavar engem ha rámegy. Télen párásodik ha a hidegről bemegyek egy meleg helyre.


Fél éve van kontaktlencsém. Csodáltam az előnyeit hogy nem kell napközben tisztítani, nem zavar az esőcsepp, nem kell a bukósisak alá berakni a szemüveget.

És most jön még egy újdonság: Bejövök a hidegről és nincs pára. :)

Egyébként van 2 szemüvegem is de csak az újabbat használom este meg reggel mielőtt beteszem a lencsét.

2012. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert sokkal jobb. Olyan mintha tökéletesen látnál, nem csak keretek közt mint a szemüveggel. Nem kell napközbe törölgetni meg vigyázni rá.

Tudom sok ember van akinek jól áll a szemüveg, de akárhogy is nézem anélkül ők is csak jobban néznek ki...

2012. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!