Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség ami miatt...

Van olyan betegség ami miatt az ember nem tud, pedig akar emberi kapcsolatokat kialakítani, barátkozni, ismerkedni?

Figyelt kérdés
Ha van mi a neve?
2012. aug. 16. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Van, abban biztos vagyok, már olvastam róla, de sajnos elfelejtettem a nevét.
2012. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy létezik rá gyógyszeres megoldás, de sajnos csak mellékhatásokkal.
2012. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy szociopata nem tud normális kapcsolatokat kialakítani! a turet szindrómás pedig akarata ellenére káromkodik ill. veszekszik, úgyhogy az is problémás a kapcsolatok terén
2012. aug. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Pl. Asperger, de van még több is.
2012. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Autizmus
2012. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Az Asperger az olyan autista akin elsőre nem látszik. Él, dolgozik, sőt bizonyos dolgokban nagyon penge, de emberi kapcsolatokban gyatra.

Hogy ismert példát mondjak pl. Sherlock Holmes vagy Lisbeth Salander.


Az autista sokkal zártabb, vannak kényszeres tevékenységei, öntudatlan mozgásai, teljesen a saját világban él. Pl. Esőember.


a többit már előttem leírták.

2012. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Több ilyen is létezik, például szociális fóbia, agorafóbia.
2012. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen értelemben nem tud. Ha az alacsony érzelmi intelligencia az ok, akkor az az autizmus vagy asperger, ha a szorongás, akkor pl. szociális fóbia és társai, ha pedig a felszínes, manipulatív viselkedés, és az érzelmek hiánya, akkor antiszociális személyiségzavar.
2012. aug. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A beszédzavaroknak is lehet hasonló következménye, vagy az elkerülő személyiségzavarnak.
2012. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!